Advocacy

Моніторинг ІТК за 21 грудня 2016 року

21-12-2016

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

Антимонопольний комітет України

Антимонопольний комітет досліджує питання наявності/відсутності ознак порушень конкурентного законодавства у діях медіагруп та/або операторів (провайдерів) кабельного телебачення

Результати пленарного засідання

 

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про Державний бюджет України на 2017 рік №5000 від 15.09.2016р.

Ініціатор: Кабінет Міністрів України.

Законом з 1 січня встановлюється розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік у місячному розмірі 3200 гривень.

Відповідно до Додатку №3 до прийнятого Проекту, на 2017 рік заплановані наступні видатки:

-       Міністерство інформаційної політики України – 261 342,2 тис.грн.

-       Міністерство культури України – 3 915 024,8 тис.грн.

-       Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 1 470 980,3 тис.грн.

-       Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – 47 601,8 тис.грн.

-       Державне агентство України з питань кіно – всього 514 452,5 тис.грн. (Створення та розповсюдження національних фільмів, фінансова підтримка державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» – 500 000,0).

-       Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України – 970 797,8 тис.грн.

-       Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансування системи державного іномовлення України – 219 145,3 тис.грн.

 

Також було включено до порядку денного сесії проект Закону про Український культурний фонд № 5491 від 06.12.2016р.

Ініціатори: Геращенко І.В., Луценко І.С., Бурбак М.Ю., Ляшко О.В., Княжицький М.Л., Фріз І.В., Подоляк І.І., Кондратюк О.К., Герасимов А.В., Іонова М.М., Гопко Г.М., Сюмар В.П., Кіраль С.І. 

Проектом пропонується створення Українського культурного фонду – бюджетної установи, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв.

Основними завданнями Українського культурного фонду є:

-       сприяння реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, розвиткові сучасних напрямів культурної і мистецької діяльності, виробленню конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного (національного) культурного продукту;

-       експертний відбір, фінансування та моніторинг виконання проектів, реалізація яких забезпечується за підтримки Українського культурного фонду;

-       стимулювання розробки інноваційних проектів;

-       підтримка реалізації міжнародних проектів, у тому числі відповідно до ратифікованих Україною міжнародних договорів у сфері культури;

-       сприяння збереженню, актуалізації і популяризації національного культурного надбання;

-       підтримка (в тому числі за рахунок надання грантів та стипендій) мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва, зокрема молодих митців;

-       популяризація української культури та мистецтв, формування міжнародного позитивного іміджу України.

Органами управління Українського культурного фонду є Наглядова рада і Дирекція Українського культурного фонду, очолює Голова Українського культурного фонду, який здійснює свою діяльність на громадських засадах. Передбачається, що Наглядова рада Фонду складається з дев'яти осіб – двох осіб, яких визначає Президент України, двох осіб, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, двох представників від закладів культури, двох представників від громадських об'єднань та Голови Фонду.

Експертний відбір здійснюватимуть експертні ради. Персональний склад експертних рад Фонду формується за результатами проведеного конкурсу.

Джерелами формування коштів Українського культурного фонду є:

-       кошти державного бюджету;

-       добровільні внески фізичних і юридичних осіб, у тому числі нерезидентів України;

-       інші джерела, не заборонені законодавством України.

Розмір фінансування Українського культурного фонду з державного бюджету щорічно визначається у законі про Державний бюджет України окремим рядком

Антимонопольний комітет України

 

21 грудня Антимонопольний комітет України оприлюднив інформацію про початок дослідження питання наявності/відсутності ознак порушень конкурентного законодавства у діях медіа-груп та/або операторів (провайдерів) кабельного телебачення.

За повідомленням АМКУ, після набрання чинності змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення» розуміння так званої універсальної програмної послуги змінено. З 1 січня 2017 року до універсальної програмної послуги входитимуть не всі загальнонаціональні телеканали чотирьох медіа-груп, які провайдери програмної послуги зобов’язані ретранслювати, а державні телеканали, телеканали суспільного мовлення та місцеві канали.

Антимонопольний комітет вважає, що повинні існувати прозорі проконкурентні комерційні умови, економічно обґрунтована модель визначення вартості продукту, який пропонується медіа-групами до продажу; відсутність нав’язування додаткових зобов’язань, які не стосуються предмета угод.

Також Комітет досліджує принципи пакетування як медіа-групами свого продукту операторам, так і операторами (провайдерами) кабельного телебачення кінцевим споживачам, факт дискримінаційності / недискримінаційності впровадження плати за ретрансляцію телеканалів виключно у кабельних мережах провайдерів програмної послуги (враховуючи безкоштовність ефіру та супутнику).

Виявлення будь-яких порушень, у тому числі встановлення фактів застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб’єктами господарювання, що ставить останніх у невигідне становище  в конкуренції, усунення з ринку або обмеження доступу на ринок тощо, призведе до відкриття справ та застосування Антимонопольним комітетом України санкцій до порушників.