Advocacy

Моніторинг ІТК за 13 січня 2017 року

13-01-2017

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про Український культурний фонд

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

18 січня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань інформатизації та зв’язку

18 січня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

 

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

17 - 20 січня 20167року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України

відповідно до порядку денного п'ятої сесії)

Четвер, 19 січня

1. Проект Закону про Український культурний фонд № 5491 від 06.12.2016р.перше читання.

Ініціатори: Геращенко І.В., Луценко І.С., Бурбак М.Ю., Ляшко О.В., Княжицький М.Л., Фріз І.В., Подоляк І.І., Кондратюк О.К., Герасимов А.В., Іонова М.М., Гопко Г.М., Сюмар В.П., Кіраль С.І. 

Проектом пропонується створення Українського культурного фонду – бюджетної установи, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв.

Основними завданнями Українського культурного фонду є:

-       сприяння реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, розвиткові сучасних напрямів культурної і мистецької діяльності, виробленню конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного (національного) культурного продукту;

-       експертний відбір, фінансування та моніторинг виконання проектів, реалізація яких забезпечується за підтримки Українського культурного фонду;

-       стимулювання розробки інноваційних проектів;

-       підтримка реалізації міжнародних проектів, у тому числі відповідно до ратифікованих Україною міжнародних договорів у сфері культури;

-       сприяння збереженню, актуалізації і популяризації національного культурного надбання;

-       підтримка (в тому числі за рахунок надання грантів та стипендій) мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва, зокрема молодих митців;

-       популяризація української культури та мистецтв, формування міжнародного позитивного іміджу України.

Органами управління Українського культурного фонду є Наглядова рада і Дирекція Українського культурного фонду, очолює Голова Українського культурного фонду, який здійснює свою діяльність на громадських засадах. Передбачається, що Наглядова рада Фонду складається з дев'яти осіб – двох осіб, яких визначає Президент України, двох осіб, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, двох представників від закладів культури, двох представників від громадських об'єднань та Голови Фонду.

Експертний відбір здійснюватимуть експертні ради. Персональний склад експертних рад Фонду формується за результатами проведеного конкурсу.

Джерелами формування коштів Українського культурного фонду є:

-       кошти державного бюджету;

-       добровільні внески фізичних і юридичних осіб, у тому числі нерезидентів України;

-       інші джерела, не заборонені законодавством України.

Розмір фінансування Українського культурного фонду з державного бюджету щорічно визначається у законі про Державний бюджет України окремим рядком.

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

18 січня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні питання:

1. Про вилучення з кабельних  телевізійних мереж Одеси і області українських комерційних мовників  та  порушення права абонентів кабельного телебачення на інформацію.

2. Проект Закону про заборону пропаганди злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей № 5086 від 06.09.2016р.

Ініціатор: Лапін І.О.

Проектом забороняється пропаганда злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей — публічне заперечення злочинного характеру діяльності «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки», її виправдання, а також порушення встановленого порядку публічного використання назв зазначених самопроголошених організацій та заборони використання їхньої символіки.

Пропонується заборонити публічне використання, у тому числі, у засобах масової інформації, назв ДНР та ЛНР. Замість цього пропонується використовувати словосполучення: «злочинна організація, самопроголошена на території Донецької області», «злочинна організація, самопроголошена на території Луганської області» або «незаконне збройне формування». Також забороняється публічне використання, у тому числі у засобах масової інформації, символіки злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Винятками є випадки демонстрації та використання символіки вищевказаних злочинних організацій:

1) у якості трофеїв, здобутих у ході бойових дій;

2) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;

3) у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

4) у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;

5) у творах мистецтва, за умови що такі твори сприяють зміцненню патріотизму Українського народу.

За порушення вищевказаних норм передбачається кримінальна відповідальність, а також відповідальність у вигляді відмови у реєстрації та/або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, відмови в реєстрації та/або припинення випуску друкованого засобу масової інформації. У такому випадку їх діяльність/випуск припиняється в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, або іншого уповноваженого органу державної влади.

3. Проект Постанови про створення депутатської робочої групи стосовно перевірки фактів можливого умисного припинення діяльності телеканалу "1+1" №5626 від 29.12.2016р.

Ініціатор: Каплін С.М.

Проектом пропонується утворити у складі членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики депутатську робочу групу стосовно перевірки фактів можливого умисного припинення діяльності телеканалу «1+1».

До складу Робочої групи залучити представників телеканалу «1+1», Міністерства інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення та представників правоохоронних органів.

Робочій групі узагальнити результати перевірок, викласти висновки і пропозиції щодо виявлених порушень у письмовому звіті, відповідно до вимог регламенту Верховної Ради України і подати їх на розгляд Верховної Ради до 01 лютого 2017 року.

4. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування продукції країни-агресора №5326 від 01.11.2016р.

Ініціатори: Купрій В.М., Дідич В.В., Дубінін О.І., Батенко Т.І., Шевченко О.Л., Констанкевич І.М., Шевченко В.Л.

Проектом, серед іншого, пропонується доповнити Закон України «Про оборону України» визначенням терміну «країна-агресор», під яким розуміється держава або група держав, які здійснюють збройну агресію проти України. Закріплюється визначення юридичної особи, яка контролюється країною-агресором.

Пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», передбачивши, що у разі, якщо на телебаченні і радіо рекламується продукція юридичної особи, яка контролюється країною-агресором, то кожний рекламний сюжет має закінчуватись фразою «Ця продукція належить країні-агресору».

У разі, якщо рекламується не продукція, а знак для товарів і послуг, торговельна марка або комерційне найменування юридичної особи, яка контролюється країною-агресором, то кожний рекламний сюжет має закінчуватись фразою «Цей бізнес контролюється країною-агресором».

Якщо під час телепродажу рекламується товар, виробник якого контролюється країною-агресором, то під час всієї реклами в правому нижньому куті екрану має знаходитись напис «Продукція країни-агресора», який займає не менше 10% загальної площі екрану.

Також пропонується встановити однією з істотних умов договору в Цивільному та Господарському кодексах інформацію про наявність у юридичної особи контролю з боку країни-агресора, якщо такий контроль фактично існує.

Закріплюється обов’язок компетентних органів вносити в державні реєстри об’єктів інтелектуальної власності інформацію про наявність у суб’єкта інтелектуальної власності контролю з боку країни-агресора.

5. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії жорстокому поводженню з тваринами №4895-1 від 13.07.2016р.

Ініціатори: Білецький А.Є., Петренко О.М., Мацола Р.М.

Проектом, серед іншого, передбачається кримінальна відповідальність за пропаганду жорстокого поводження з тваринами – поширення у будь-який спосіб інформації, яка будь-яким чином виправдовує жорстоке поводження з тваринами, та/або інформує про способи/методи жорстокого поводження з тваринами, та/або спрямована на спонукання інших осіб до жорстокого поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, їх безпідставного умертвіння або заподіяння страждань тваринам, їх каліцтва, тощо.

 

Засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку 

18 січня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу)" № 5019 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», закріпивши повноваження Кабінету Міністрів України щодо встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом з диференціацією її розмірів у залежності від смуги радіочастот, кількості радіочастот, а також технологій, що використовуються. При цьому передбачається скасування рентної плати за користування РЧР.

Відповідно до проекту порядок встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Сплата користувачами радіочастотного ресурсу разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом є істотними умовами ліцензій на користування радіочастотним ресурсом, а також дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв користувачами радіочастотного ресурсу, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом.

За невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України нараховується пеня у порядку, встановленому законами України.

У разі невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України протягом шести місяців відповідна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, а також дозволи на експлуатацію анулюються без компенсації збитків користувачу радіочастотного ресурсу України зі стягненням суми заборгованості у судовому порядку.

2. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу №5020 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Законопроектом пропонується вилучити із складу доходів Державного бюджету рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу № 5021 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується вилучити із складу податків і зборів рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.