Advocacy

Моніторинг ІТК за 18 січня 2017 року

18-01-2017

У цьому випуску:

 Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Сьогодні, 18 січня,  відбулося засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було прийнято наступні рішення:

1. Про вилучення з кабельних  телевізійних мереж Одеси і області українських комерційних мовників  та  порушення права абонентів кабельного телебачення на інформацію – доручити Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення перевірити наявність пов’язаних бенефіціарних власників провайдерів Одеси і області.

2. Проект Закону про заборону пропаганди злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей № 5086 від 06.09.2016р.розгляд перенесено за проханням авторів законопроекту.

Ініціатор: Лапін І.О.

Проектом забороняється пропаганда злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей — публічне заперечення злочинного характеру діяльності «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки», її виправдання, а також порушення встановленого порядку публічного використання назв зазначених самопроголошених організацій та заборони використання їхньої символіки.

Пропонується заборонити публічне використання, у тому числі, у засобах масової інформації, назв ДНР та ЛНР. Замість цього пропонується використовувати словосполучення: «злочинна організація, самопроголошена на території Донецької області», «злочинна організація, самопроголошена на території Луганської області» або «незаконне збройне формування». Також забороняється публічне використання, у тому числі у засобах масової інформації, символіки злочинних організацій, самопроголошених на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Винятками є випадки демонстрації та використання символіки вищевказаних злочинних організацій:

1) у якості трофеїв, здобутих у ході бойових дій;

2) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;

3) у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

4) у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;

5) у творах мистецтва, за умови що такі твори сприяють зміцненню патріотизму Українського народу.

За порушення вищевказаних норм передбачається кримінальна відповідальність, а також відповідальність у вигляді відмови у реєстрації та/або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, відмови в реєстрації та/або припинення випуску друкованого засобу масової інформації. У такому випадку їх діяльність/випуск припиняється в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, або іншого уповноваженого органу державної влади.

3. Проект Постанови про створення депутатської робочої групи стосовно перевірки фактів можливого умисного припинення діяльності телеканалу "1+1" №5626 від 29.12.2016р.знято з розгляду.

Ініціатор: Каплін С.М.

Проектом пропонується утворити у складі членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики депутатську робочу групу стосовно перевірки фактів можливого умисного припинення діяльності телеканалу «1+1».

До складу Робочої групи залучити представників телеканалу «1+1», Міністерства інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення та представників правоохоронних органів.

Робочій групі узагальнити результати перевірок, викласти висновки і пропозиції щодо виявлених порушень у письмовому звіті, відповідно до вимог регламенту Верховної Ради України і подати їх на розгляд Верховної Ради до 01 лютого 2017 року.

4. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування продукції країни-агресора №5326 від 01.11.2016р.рекомендувати профільному Комітету з питань економічної політики рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу.

Ініціатори: Купрій В.М., Дідич В.В., Дубінін О.І., Батенко Т.І., Шевченко О.Л., Констанкевич І.М., Шевченко В.Л.

Проектом, серед іншого, пропонується доповнити Закон України «Про оборону України» визначенням терміну «країна-агресор», під яким розуміється держава або група держав, які здійснюють збройну агресію проти України. Закріплюється визначення юридичної особи, яка контролюється країною-агресором.

Пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», передбачивши, що у разі, якщо на телебаченні і радіо рекламується продукція юридичної особи, яка контролюється країною-агресором, то кожний рекламний сюжет має закінчуватись фразою «Ця продукція належить країні-агресору».

У разі, якщо рекламується не продукція, а знак для товарів і послуг, торговельна марка або комерційне найменування юридичної особи, яка контролюється країною-агресором, то кожний рекламний сюжет має закінчуватись фразою «Цей бізнес контролюється країною-агресором».

Якщо під час телепродажу рекламується товар, виробник якого контролюється країною-агресором, то під час всієї реклами в правому нижньому куті екрану має знаходитись напис «Продукція країни-агресора», який займає не менше 10% загальної площі екрану.

Також пропонується встановити однією з істотних умов договору в Цивільному та Господарському кодексах інформацію про наявність у юридичної особи контролю з боку країни-агресора, якщо такий контроль фактично існує.

Закріплюється обов’язок компетентних органів вносити в державні реєстри об’єктів інтелектуальної власності інформацію про наявність у суб’єкта інтелектуальної власності контролю з боку країни-агресора.

5. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії жорстокому поводженню з тваринами №4895-1 від 13.07.2016р.рекомендувати профільному Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повернути законопроект на доопрацювання.

Ініціатори: Білецький А.Є., Петренко О.М., Мацола Р.М.

Проектом, серед іншого, передбачається кримінальна відповідальність за пропаганду жорстокого поводження з тваринами – поширення у будь-який спосіб інформації, яка будь-яким чином виправдовує жорстоке поводження з тваринами, та/або інформує про способи/методи жорстокого поводження з тваринами, та/або спрямована на спонукання інших осіб до жорстокого поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, їх безпідставного умертвіння або заподіяння страждань тваринам, їх каліцтва, тощо.