Advocacy

Моніторинг ІТК за 06 лютого 2017 року

06-02-2017

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з порушенням слуху

Комітет з питань інформатизації та зв’язку

8 лютого відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

 

Новий законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з порушенням слуху № 6031 від 03.02.2017р.

Ініціатор: Гройсман В.Б., Кабінет Міністрів України

Проектом пропонується передбачити, що телерадіоорганізації (незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування) повинні забезпечувати переклад на українську жестову мову та/або субтитрування офіційних повідомлень, у тому числі виступів вищих посадових осіб держави, та інформації про надзвичайні ситуації (попередження та ризик їх виникнення), що становлять загрозу життю чи здоров’ю громадян України, а також кіно-, відеофільмів, передач і програм з урахуванням вимог, встановлених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Передбачається доповнити частину другу статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» новим абзацом, передбачивши, що частка загального обсягу телевізійного добового мовлення (у тому числі з урахуванням різновиду аудіовізуального продукту, визначеного статтею 23 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»), адаптовану для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування, має становити не менше 10 відсотків (крім реклами) до 2017 року, 20 відсотків – до 2018 року, 50 відсотків – до/з 2020 року з урахуванням жанрового розподілу програм та передач відповідно до вимог, установлених Національною радою.

Особливості адаптації частки загального обсягу телевізійного добового мовлення, відповідно до законопроекту, повинні бути визначені у редакційному статуті телерадіоорганізації.

Інформація про частку загального обсягу телевізійного добового мовлення, адаптація якої здійснюватиметься для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування (за роками) має бути вказана у заяві про видачу (продовження) ліцензії на мовлення.

Програми та передачі, що адаптовані для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування, повинні позначатися в розкладі програм телерадіоорганізацій. Відповідна позначка визначається Національною радою.

Відповідальність за якість та достовірність перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування телевізійного добового мовлення для сприйняття особами з порушеннями слуху, а також за недотримання частки загального обсягу телевізійного добового мовлення, адаптовано ї для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом, несе телерадіоорганізація.

За недотримання телерадіоорганізаціями законодавчих вимог та/або ліцензійних умов щодо частки загального обсягу телевізійного добового мовлення та якості/достовірності перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування загального обсягу телевізійного добового мовлення телерадіоорганізація сплачує штраф у розмірі 5 % від розміру ліцензійного збору. 

Проектом також передбачаються зміни до виборчого законодавства (Закон України «Про рекламу», Закон України «Про вибори Президента України», Закон України «Про всеукраїнський референдум»), відповідно до яких передвиборна агітація (у т.ч. агітація референдуму), а також політична реклама та теледебати, результати опитувань громадської думки, пов’язаного з виборами, та офіційне оголошення результатів виборів, що транслюється в режимі відео, у тому числі на телебаченні та в мережі Інтернет, мають бути адаптовані для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування з урахуванням вимог, встановлених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку 

8 лютого відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу)" № 5019 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», закріпивши повноваження Кабінету Міністрів України щодо встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом з диференціацією її розмірів у залежності від смуги радіочастот, кількості радіочастот, а також технологій, що використовуються. При цьому передбачається скасування рентної плати за користування РЧР.

Відповідно до проекту порядок встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Сплата користувачами радіочастотного ресурсу разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом є істотними умовами ліцензій на користування радіочастотним ресурсом, а також дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв користувачами радіочастотного ресурсу, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом.

За невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України нараховується пеня у порядку, встановленому законами України.

У разі невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України протягом шести місяців відповідна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, а також дозволи на експлуатацію анулюються без компенсації збитків користувачу радіочастотного ресурсу України зі стягненням суми заборгованості у судовому порядку.

2. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу №5020 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Законопроектом пропонується вилучити із складу доходів Державного бюджету рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу № 5021 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується вилучити із складу податків і зборів рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.