Advocacy

Моніторинг ІТК за 08 лютого 2017 року

08-02-2017

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

 Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

Сьогодні, 8 лютого, відбулося засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення №5657 від 18.01.2017р. – повернути законопроект на доопрацювання автору.

Ініціатор: Гройсман В.Б., Кабінет Міністрів України

Проектом передбачається запровадження процедури надання дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (передбачається зобов’язати Кабінет Міністрів затвердити такий перелік у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом).

Відповідно до проекту дозвіл на тимчасове мовлення – рішення, прийняте Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, що надає телерадіоорганізації право здійснювати тимчасове, на строк, визначений Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Пропонується передбачити, що перехід від аналогового до цифрового мовлення здійснюється відповідно до Плану розвитку, з урахуванням необхідності забезпечення інформаційної безпеки держави.

Для забезпечення можливості тимчасового мовлення із використанням радіочастотного ресурсу, аналогове мовлення може бути продовжене на території з особливим режимом мовлення, що визначається Кабінетом Міністрів України.

2. Проект Закону про внесення зміни до статті 48 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо строку зберігання передач № 5607 від 26.12.2016р.рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу з уточненням щодо необхідності перегляду строку зберігання запису ефіру, передбаченого законопроектом.

Ініціатори: Різаненко П.О., Шинькович А.В.

Проектом пропонується збільшити строк збереження передач, які телерадіоорганізація транслювала чи ретранслювала або забезпечувала їх трансляцію чи ретрансляцію у повній та незмінній формі третьою особою з 14 днів до одного року.