Advocacy

Моніторинг ІТК за 07 квітня 2017 року

07-04-2017

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

12 квітня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Порядок денний засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

12 квітня на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення терміну "музичні твори" вітчизняного походження) №5503 від 08.12.2016р.

Ініціатор: Скорик М.Л.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», закріпивши визначення поняття музичний твір вітчизняного походження (пісня) – твір, художні образи якого виражені за допомогою звуків людського голосу чи музичних інструментів, чи їх поєднання, створення, запис, аранжування, виконання якого здійснено громадянами України.

Пропонується замість формулювання необхідності забезпечення при здійсненні радіомовлення частки  пісень державною мовою  в  обсязі  не  менше 35 відсотків загального обсягу пісень, поширених  протягом доби, а також не менше 35 відсотків загального обсягу  пісень,  поширених  у  кожному  проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00, законодавчо закріпити у формулюванні «не менше 35 відсотків пісень українського походження (створення, запис, аранжування, виконання яких здійснено на території України)».

2. Проект Закону про внесення зміни до статті 21 Закону України "Про рекламу" 6173 від 10.03.2017р.

Ініціатор: Гройсман В.Б. Кабінет Міністрів України

Проектом пропонується внести зміни до статті 21 Закону України «Про рекламу», доповнивши її положеннями, відповідно до яких у рекламі дієтичних добавок забороняється наводити контактні номери телефонів.

Відповідно до законопроекту, під час трансляції інформаційних та інформаційно-аналітичних програм, в яких висвітлюються питання, пов’язані з медичною тематикою, забороняється наводити контактні номери телефонів, крім випадків, коли замовником реклами є заклад охорони здоров’я чи фізична особа — підприємець, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

3. Проект Закону про лікарські засоби №2162-д від 15.04.2016р.

Ініціатори: Богомолець О.В., Мусій О.С., Шипко А.Ф., Шурма І.М., Яриніч К.В., Біловол О.М., Березенко С.І., Колганова О.В., Бахтеєва Т.Д., Мельничук С.П.

Проектом передбачаються зміни до Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про рекламу», «Про страхування».

Пропонується доповнити статтю 26 Закону України «Про рекламу», додавши до органів, які здійснюють контроль за дотриманням законодавства України про рекламу центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ) – щодо реклами лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичної техніки та питань діагностики і лікування».