Advocacy

Моніторинг ІТК за 07 червня 2017 року

07-06-2017

У цьому випуску:

Зміни у законодавстві

Президент підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань культури і духовності

Результати засідання Комітету з питань культури і духовності

Комітет з питань податкової та митної політики

Результати засідання Комітету з питань податкової та митної політики

 

Президент підписав Закон щодо мови аудіовізуальних засобів масової інформації

 

6 червня 2017 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації».

Законом вносяться зміни до Законів України «Про телебачення і радіомовлення» та  «Про засади державної мовної політики», закріпивши вимоги щодо частки телевізійних передач, в тому числі передач новин, виконаних українською мовою протягом доби.

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування. Протягом першого року з дня набрання чинності цим Законом програми та передачі, їх частини, які повністю або частково створені та/або профінансовані телерадіоорганізацією, а також національний аудіовізуальний продукт зараховується до частки виконаних державною мовою.

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Сьогодні, 7 червня, відбулося засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було прийнято наступні рішення:

1. Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів фінансування з країни-агресора «Телеканалу «Інтер», що становить загрозу національній безпеці України №6511 від 25.05.2017р.окреме рішення не приймалося. Погодили, що рішення щодо проекту Постанови має прийняти профільний Комітет.

Ініціатор: Ляшко О.В.

Проектом пропонується утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України (у кількості 19 народних депутатів) з питань розслідування фактів фінансування з країни-агресора «ТЕЛЕКАНАЛУ «ІНТЕР». Головою комісії пропонується обрати Мосійчука І.В.

2. Щодо проекту Закону України «Про аудіовізуальні медіа послуги» - голова Комітету запропонувала членам Комітету протягом 2-х днів визначити, хто готовий стати автором законопроекту.

 

Результати засідання Комітету з питань культури і духовності

 

Сьогодні, 7 червня, на черговому засіданні Комітету з питань культури і духовності було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про мови в Україні №5556 від 19.12.2016р.рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Ініціатор: Лесюк Я.В.

Проектом пропонується визнати таким, що втратив чинність Закон України «Про засади  державної мовної політики».

Передбачається, прийняти Закон України «Про мови в Україні», у якому, серед іншого, встановити, що телерадіоорганізації, незалежно від форми власності, здійснюють загальнонаціональне мовлення українською мовою. У разі використання окремими учасниками  під час ефіру іншої мови окрім державної забезпечується синхронний переклад українською мовою.

У межах сіл, селищ, міст, визначених законами України місцями поширення корінних народів або національних меншин України, мовлення телерадіоорганізацій здійснюється українською мовою і може здійснюватися також відповідними мовами (мовою) корінних народів або національних меншин.

Трансляція іноземних аудіовізуальних творів здійснюється з дублюванням чи озвученням українською мовою.

Мовлення телерадіоорганізацій на аудиторію іноземних держав здійснюється українською мовою, англійською або іншою іноземною мовою.

2. Проект Закону про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні №5669 від 19.01.2017р. - рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Ініціатори: Головко М.Й., Матіос М.В., Іллєнко А.Ю., Осуховський О.І., Княжицький М.Л., Марченко О.О., Левченко Ю.В.

Проектом пропонується прийняти новий Закон «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні», яким передбачити створення Національної комісії зі стандартів державної мови, яка визначатиме необхідний рівень застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя.

Передбачається, що приватні телерадіоорганізації створюють та транслюють телерадіопередачі українською мовою. У разі якщо під час створення телерадіопередачі повністю чи частково застосовується іноземна мова (мови), телерадіоорганізація транслює таку телерадіопередачу, повністю озвучуючи її українською мовою. У разі якщо під час прямої трансляції її учасники послуговуються іноземною мовою (мовами), телерадіоорганізація забезпечує мовлення цієї телерадіопередачі українською мовою за допомогою синхронного або послідовного перекладу.

Усі аудіовізуальні твори іноземною мовою, які транслюють приватні телерадіоорганізації, повинні бути дубльовані українською мовою.

Усі іноземні фільми, які розповсюджуються та демонструються в Україні, повинні бути дубльовані українською мовою.

Мовою зовнішньої та аудіовізуальної реклами є українська мова.

Відповідно до Проекту порушення порядку застосування української мови телерадіоорганізаціями та друкованими засобами масової інформації мають наслідком накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Положення щодо мови телебачення, радіомовлення, реклами вводяться в дію через шість місяців з дня набуття чинності законопроектом.

3. Проект Закону про державну мову №5670 від 19.01.2017р. - рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Ініціатори: Подоляк І.І., Гопко Г.М., Ємець Л.О., Юринець О.В., Сироїд О.І., Гузь І.В., Романюк В.М., Єднак О.В., Семенуха Р.С., Висоцький С.В., Медуниця О.В., Черненко О.М., Журжій А.В., Бригинець О.М., Зубач Л.Л., Добродомов Д.Є., Шкрум А.І., Войціцька В.М., Кіраль С.І., Семенченко С.І., Лаврик О.В., Пастух Т.Т., Березюк О.Р., Карпунцов В.В. та інш.

Проектом пропонується прийняти новий Закон «Про державну мову», яким передбачити, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Передбачається, що мовою телебачення і радіомовлення в Україні є державна мова. Телерадіоорганізації незалежно від форми власності та способу розповсюдження телерадіопрограм і передач здійснюють мовлення державною мовою.

Іншомовні телерадіопрограми, передачі та аудіовізуальні твори (або всі іншомовні частини телерадіопрограм , передач та аудіовізуальних творів), які транслюють телерадіоорганізації, озвучуються або дублюються державною мовою, окрім пісень (словесно-музичних творів) з візуальним супроводом або без такого.

Якщо під час прямої трансляції телерадіопрограми чи передачі хтось з її учасників послуговується іншою мовою (мовами), телерадіоорганізація забезпечує синхронний або послідовний переклад державною мовою, окрім пісень (словесно-музичних творів).

Передбачається, що мовою реклами, а також мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні в Україні є державна мова.

Фільми (у т.ч. серіали, анімаційні фільми, документальні фільми), вироблені суб’єктами кінематографії України, розповсюджуються та демонструються в Україні з мовною частиною звукового ряду, виконаною українською мовою. В разі використання в мовній частині звукового ряду, виконаній українською мовою, репліки іншими мовами, такі репліки мають бути озвучені чи субтитровані українською мовою. Сумарна тривалість субтитрованих реплік у фільмі не може перевищувати 15% сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі.

Іноземні фільми розповсюджуються та демонструються в Україні в дублюванні або озвученні українською мовою.

Передбачається створення Національної комісії зі стандартів державної мови у складі дев’яти членів, завданням якої є збереження, розвиток та захист державної мови шляхом встановлення стандартів та методів перевірки рівня володіння державною мовою необхідного для набуття громадянства та зайняття визначених законами України посад.

Положення щодо мови телебачення, радіомовлення, реклами вводяться в дію через шість місяців з дня набуття чинності законопроектом.

 

Результати засідання Комітету з питань податкової та митної політики

 

Сьогодні, 7 червня, відбулося засідання Комітету з питань податкової та митної політики, на якому було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №3238 від 06.10.2015р. - рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Семерак Остап Михайлович, Гринів Ігор Олексійович, Червакова Ольга Валеріївна, Подоляк Ірина Ігорівна, Абдуллін Олександр Рафкатович.

Проектом пропонується доповнити Податковий кодекс України в частині порядку державного фінансування у галузі кінематографії, закріплюються механізми залучення приватних коштів в індустрію.

2. Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні № 3239 від 06.10.2015р. - рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Семерак Остап Михайлович, Гринів Ігор Олексійович, Червакова Ольга Валеріївна, Подоляк Ірина Ігорівна, Абдуллін Олександр Рафкатович.

Проектом пропонується внести зміни до Митного кодексу в частині підходів до державного фінансування у галузі кінематографії, передбачивши, що тимчасово, до 01 січня 2021 року звільняються від оподаткування ввізним митом при ввезенні на митну територію України та поміщенні в будь – який митний режим товари, що класифікуються за такими кодами УКТ ЗЕД: 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010.