Advocacy

Моніторинг ІТК за 03 серпня 2017 року

03-08-2017

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо діяльності організацій колективного управління

День пам’яті

5 серпня – День пам’яті

 

Новий законопроект

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо діяльності організацій колективного управління №7014 від 01.08.2017р.

Ініціатор: Рибчинський Є.Ю.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про авторське право і суміжні права», передбачивши правові засади створення, порядок реєстрації та скасування реєстрації організації колективного управління, порядок діяльності ОКУ та види колективного управління, а також порядок збору і використання авторської винагороди, здійснення відрахувань та розподілу сум, належних правовласникам. Визначаються види прав, які можуть бути реалізовані виключно шляхом обов’язкового колективного управління

Передбачається закріпити визначення термінів авторська винагорода, договір про представництво, збір за управління, користувач, правовласник, репертуар, член організації колективного управління, а також внести зміни до визначення поняття організація колективного управління -  юридична особа, яка заснована згідно з вимогами цього Закону і здійснює управління від імені і в інтересах колективної вигоди правовласників, що є її єдиною метою і яка (а) перебуває у власності або під контролем її членів; і (б) заснована на некомерційній основі.

Проектом також передбачається, що незалежно від кількості організацій колективного управління, які зареєстровані в Реєстрі обліку організацій колективного управління, для здійснення розширеного колективного управління може бути акредитована тільки одна організація колективного управління.

Здійснення діяльності колективного управління майновими правами у сфері авторського права щодо музичних творів пропонується на базі Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав».

 

День пам’яті

 

Відповідно до постанови Верховної Ради України Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році від 22.12.2016 № 1807-VIII, 5 серпня відзначається день пам’яті 80 років з дня початку «Великого терору» в Україні.

При плануванні програм і передач на цей день необхідно керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.