Advocacy

Моніторинг ІТК за 19 вересня 2017 року

19-09-2017

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути низку законопроектів, які стосуються державної підтримки кінематографії

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

20 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань інформатизації та зв’язку

20 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

19 - 22 вересня 2017 року

(Узгоджено Погоджувальною радою депутатських фракцій і груп

18 вересня 2017 року)

Четвер, 21 вересня

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №3238-д від 09.06.2017р.друге читання

Ініціатори: Южаніна Н.П., Кондратюк О.К., Подоляк І.І., Княжицький М.Л., Червакова О.В., Гринів І.О., Кірш О.В., Севрюков В.В., Павленко Ю.О., Абдуллін О.Р., Горват Р.І., Курячий М.П., Ричкова Т.Б., Безбах Я.Я., Мацола Р.М. та інш.

Проектом вносяться зміни щодо коригувань фінансового результату (зменшення та збільшення) для більш чіткого відображення субсидій, отриманих платником податку - суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат.

Передбачається незбільшення фінансового результату на суму сплаченого роялті, у випадку, якщо об’єкт інтелектуальних прав виник в Україні і був переданий закордон з урахуванням специфіки  галузі кінематографії.

Пропонується передбачити, що не вважається додатковим благом платника податку сплачена суб’єктом кінематографії вартість товарів та послуг, а саме: проїзду, проживання, харчування, охорони, страхування, медичного обслуговування, тренування, навчання, що пов’язані із участю такого платника податку  у виробництві аудіовізуальних творів, що виробляються (створюються) суб’єктами кінематографії України, якщо це передбачено умовами договору з такими платниками податку та / або режисерським   сценарієм   аудіовізуального твору.

2. Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №3239-д від 09.06.2017р.друге читання

Ініціатори: Южаніна Н.П., Кондратюк О.К., Подоляк І.І., Княжицький М.Л., Червакова О.В., Гринів І.О., Кірш О.В., Севрюков В.В., Павленко Ю.О., Абдуллін О.Р., Горват Р.І., Курячий М.П., Ричкова Т.Б., Безбах Я.Я., Мацола Р.М. та інш.

Проектом пропонується доповнити Митний кодекс, закріпивши підходи до державного фінансування у галузі кінематографії та створити механізми залучення приватних коштів в індустрію.

Передбачається, що до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування ввізним митом при ввезенні на митну територію України товари, що входять до складу національної кінематографічної спадщини та товари, призначені для використання у кінематографічній діяльності, що ввозяться на митну територію України суб’єктами кінематографії яким, відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», надається державна підтримка, за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010, 9405.

3. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні № 3240 від 06.10.2015р. друге читання

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Гринів Ігор Олексійович, Червакова Ольга Валеріївна, Подоляк Ірина Ігорівна, Абдуллін Олександр Рафкатович. Медуниця Олег Вячеславович.

Проектом пропонуються включити до джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів:

- кошти, сплачені суб’єктами кінематографії за розгляд заяв на отримання державних субсидій на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного тощо), телевізійного фільму, телевізійного серіалу, для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму;

- надходження від реалізації майнових прав на використання фільмів, вихідних матеріалів фільмів та фільмокопій, створених за кошти Державного бюджету України, в тому числі за кошти Державного фонду підтримки кінематографії України, реалізації суб’єктами кінематографії, які отримали від держави субсидії на створення (виробництво) фільмів, майнових прав на використання таких фільмів, вихідних матеріалів фільмів та фільмокопій, а також від реалізації майнових прав на використання фільмів та фільмових матеріалів, які відповідно до планів виробництва Держкіно УРСР, Міністерства культури УРСР та їх правонаступників у 1953 - 1991 роках створені (вироблені) за рахунок державних (бюджетних) коштів на державних кіностудіях та належать державі;

- кошти, отримані відповідно до законодавства про лотереї.

За рахунок вказаних джерел передбачається фінансування Державного фонду підтримки кінематографії Україн

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

20 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення №6565 від 08.06.2017р. – підготовлений до другого читання.

Ініціатори: Сюмар В.П., Павленко Ю.О. Сочка О.О., Шверк Г.А., Червакова О.В., Онуфрик Б.С., Кондратюк О.К., Севрюков В.В,, Опанасенко О.В., Бендюженко Ф.В.

Проектом пропонується внести зміни до законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України», передбачивши механізм видачі тимчасових дозволів на мовлення, а також визначення термінів: «тимчасове мовлення», «дозвіл на тимчасове мовлення», «території з особливим режимом мовлення».

Передбачається внести зміни до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» в частині доповнення регуляторних повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення можливістю надавати дозволи на тимчасове мовлення.

Проектом Закону також пропонується внести зміни до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та передбачити процедуру надання висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення, у тому числі для потреб тимчасового мовлення ДП УДЦР.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації № 6762 від 18.07.2017р.

Ініціатори: Княжицький М.Л., Сочка О.О., Бригинець О.М., Денисенко В.І.

Проектом пропонується змінити поняття афілійована особа, закріплюються визначення понять вирішальний вплив на управління або діяльність юридичної особи, значний вплив на управління або діяльність юридичної особи, ключовий учасник, юридична особа, стосовно якої не існує контролерів-фізичних осіб, трастова конструкцієя (траст).

Передбачається, що Національна рада може здійснювати дослідження питання дотримання ліцензіатом або заявником, який подав заяву про видачу ліцензії, вимог щодо прозорості структури власності в таких випадках:

а) при розгляді заяв про видачу, продовження, переоформлення ліцензії на мовлення або ліцензії провайдера програмної послуги (при розгляді заяв про видачу та (або) продовження ліцензій перевірка дотримання зазначених вимог проводиться незалежно від прийняття окремого рішення Національної ради про перевірки такої інформації);

б) при перевірці виконання ліцензіатом вимог частини дев’ятої статті 40, частини другої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (обов’язок щороку, до 31 березня, подавати  звіт про свою структуру власності);

в) на підставі звернення ліцензіата або заявника;

г) при перевірці відомостей, наведених у зверненнях громадян, юридичних осіб органів державної влади або органів місцевого самоврядування, а також відомостей, оприлюднених в засобах масової інформації, стосовно зміни даних, передбачених абзацами п’ятим, шостим частини четвертої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Проектом встановлюється порядок подання та перелік відомостей, на підставі яких можна встановити наявність або відсутність підстав для визнання структури власності ліцензіата прозорою.

За наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності наданої інформації, Національна рада вправі витребувати від ліцензіата або заявника копії документів, що дають змогу зробити висновок про майновий стан будь-якого з власників суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, в тому числі.

Передбачаються умови, за яких структура власності ліцензіата або заявника визнається непрозорою. Визнання структури власності ліцензіата непрозорою є підставою для відмови у видачі, продовженні або переоформленні ліцензії.

До підстав для анулювання ліцензії додано факт суборенди каналу і факт невідповідності ліцензіата вимогам прозорості власності.

 

Засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

 

20 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку, на якому планується розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації № 6762 від 18.07.2017р.

Ініціатори: Княжицький М.Л., Сочка О.О., Бригинець О.М., Денисенко В.І.

Проектом пропонується змінити поняття афілійована особа, закріплюються визначення понять вирішальний вплив на управління або діяльність юридичної особи, значний вплив на управління або діяльність юридичної особи, ключовий учасник, юридична особа, стосовно якої не існує контролерів-фізичних осіб, трастова конструкцієя (траст).

Передбачається, що Національна рада може здійснювати дослідження питання дотримання ліцензіатом або заявником, який подав заяву про видачу ліцензії, вимог щодо прозорості структури власності в таких випадках:

а) при розгляді заяв про видачу, продовження, переоформлення ліцензії на мовлення або ліцензії провайдера програмної послуги (при розгляді заяв про видачу та (або) продовження ліцензій перевірка дотримання зазначених вимог проводиться незалежно від прийняття окремого рішення Національної ради про перевірки такої інформації);

б) при перевірці виконання ліцензіатом вимог частини дев’ятої статті 40, частини другої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (обов’язок щороку, до 31 березня, подавати  звіт про свою структуру власності);

в) на підставі звернення ліцензіата або заявника;

г) при перевірці відомостей, наведених у зверненнях громадян, юридичних осіб органів державної влади або органів місцевого самоврядування, а також відомостей, оприлюднених в засобах масової інформації, стосовно зміни даних, передбачених абзацами п’ятим, шостим частини четвертої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Проектом встановлюється порядок подання та перелік відомостей, на підставі яких можна встановити наявність або відсутність підстав для визнання структури власності ліцензіата прозорою.

За наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності наданої інформації, Національна рада вправі витребувати від ліцензіата або заявника копії документів, що дають змогу зробити висновок про майновий стан будь-якого з власників суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, в тому числі.

Передбачаються умови, за яких структура власності ліцензіата або заявника визнається непрозорою. Визнання структури власності ліцензіата непрозорою є підставою для відмови у видачі, продовженні або переоформленні ліцензії.

До підстав для анулювання ліцензії додано факт суборенди каналу і факт невідповідності ліцензіата вимогам прозорості власності.