Прес-центр

ІТК: Обмеження на розмір аналізованих ЦА

30-10-2017

У зв’язку з поширенням звернення 11 українських телеканалів щодо забезпечення рівного доступу до всіх даних телевізійної панелі для всіх учасників ринку та призупинення введення в дію рішення стосовно обмежень створення цільових аудиторій менше 30 кейсів у програмному забезпеченні Markdata Media Workstation (MMW), Індустріальний Телевізійний Комітет має повідомити наступне:

ІТК підтверджує свою готовність до проведення конструктивного діалогу з зазначених питань задля підвищення рівня взаємовідносин із своїми клієнтами, та найближчим часом повернеться до учасників ринку із своєю пропозицією.

Також, з огляду на те, що питання про введення обмежень MMW стала предметом звернення учасників ринку, з метою уникнення непорозумінь публікуємо повну інформацію з даного питання:

З 1 листопада 2017 планується вступ в силу обмеження на створення в MMW цільових аудиторій (ЦА) менше 30 кейсів. Дане обмеження також унеможливить розрахунок показників за всіма ЦА (зокрема створеними раніше), розмір яких складає менше 30 кейсів. Це рішення жодним чином не обмежує можливість аналізу телеперегляду будь яких каналів – ані із рейтингом 1, ані із рейтингом 0,01. Обмеження взагалі не стосується розміру глядацької аудиторії телеканалу. Всі глядачі будуть відображатись у результатах дослідження, і всі рейтинги будуть відповідати замірам. Обмеження стосується лише неможливості створення надзвичайно малих статично-ненадійних підвибірок, аналіз яких призводить до викривлених висновків. Таким чином, будь-який канал, незалежно від його рейтингу - 10 чи 0,01, зможе подивитись показники свого перегляду по будь-якій демографічній аудиторії, розмір якої більше 30 кейсів наприклад. Але жоден канал, ані з рейтингом 1 ані з рейтингом 0,01 не зможе подивитись показники перегляду свого каналу по демографічній аудиторії, яка налічує менше 30 кейсів.

Дане рішення було ухвалене ІТК наприкінці серпня цього року та доведене до відома ринку підчас зустрічі ІТК та клієнтів 6 вересня, а також шляхом розсилання електронних листів користувачам MMW.

Обмеження на розмір аналізованих ЦА існує в багатьох країнах для захисту від методологічно некоректної інтерпретації результатів, на рівні інструкцій, договорів або програмного забезпечення. Найбільш суворе обмеження встановлене у Франції - в програмному забезпеченні неможливо створювати ЦА розміром менше 200 кейсів. Найменш суворе - в Іспанії (25 кейсів).

Крім того, обмеження вводяться з метою удосконалення безпеки учасників дослідження. Так, на ринку вже досить давно циркулює інформація про використання можливостей індивідуального аналізу MMW для:
− оцінки успішності дистрибуції телевізійного каналу в розрізі мереж кабельних провайдерів, в яких знаходяться учасники дослідження «ТВ панель» (панелістів),
− оцінки наявності панелістів у конкретних кабельних мережах.

Така практика створює можливість будувати дистрибуцію сигналу телеканалу не шляхом його поширення у максимальній кількості мереж (та, відповідно, глядачів), а виключно у тих мережах, де знаходяться панелісти. Створюючи можливість отримувати більші показники в результатах дослідження при менших витратах на розповсюдження сигналу. Такі дії шкодять інтересам всіх абонентів кабельного телебачення, а не лише обраним таким методом.

Цілком зрозуміло, що можливість звуження місцезнаходження учасників ТВ панелі до рівня кабельної мережі є неприпустимою й становить небезпеку для панелістів.

Таким чином, зазначені зміни покликані обмежити можливість аналізу поведінки індивідуальних учасників дослідження, у межах, що відповідають міжнародним стандартам та, наскільки це можливо, мінімально обмежують можливість роботи користувачів MMW з показниками телевізійного перегляду. Особливо з урахуванням того, що відповідно методологічних стандартів проведення дослідження, аналіз цільових груп розміром менше 70 кейсів не є репрезентативним і може призводити до хибних змістовних висновків.

Слід зазначити, що питання введення зазначених обмежень здійснювалось, зокрема, і на вимогу оператора ТВ панелі – дослідницької компанії «АСНільсен Юкрейн» та його міжнародного менеджменту. Окрім цього, в межах методологічного аудиту ТВ панелі, що наразі здійснюється французькою спеціалізованою аудиторською компанією CESP на замовлення ІТК, такі зміни були оцінені як такі, що відповідають міжнародним стандартам та рекомендовані CESP.

Відповідно, рішення про обмеження ЦА є раціональним та методологічно обґрунтованим, а тому має бути введено в дію найближчим часом.

По завершенню методологічного аудиту ТВ панелі ІТК планує приступити до імплементації рекомендацій, що будуть надані за його результатами, та проведе для клієнтів окрему зустріч з цього питання.

ІТК постійно шукає шляхи удосконалення дослідження телевізійної аудиторії, а тому про будь-які майбутні зміни в дослідженні клієнти будуть повідомлені завчасно.