Advocacy

Моніторинг ІТК за 13 листопада 2017 року

13-11-2017

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про Державний бюджет, законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення, а також проект Закону про державні символи України, порядок їх використання та захисту

Новий законопроект

Зареєстровано проект Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2018 році

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

15 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань культури і духовності

14 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

14 - 17 листопада 2017 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України

відповідно до порядку денного сьомої сесії)

Вівторок, 14 листопада

1. Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік № 7000 від 15.09.2017р.перше читання.

Проектом з 1 січня встановлюється розмір мінімальної заробітної плати на 2018 рік у місячному розмірі 3723 гривні.

Відповідно до Додатку №3 на 2018 рік заплановані наступні видатки:

-       Міністерство інформаційної політики України – 522 108,9 тис.грн.

-       Міністерство культури України – 5 136 212,5 тис.грн.

-       Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 854 335,8 тис.грн.

-       Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – 102 271,6 тис.грн.

-       Державне агентство України з питань кіно – всього 518 217 тис.грн. (Створення та розповсюдження національних фільмів, фінансова підтримка державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» – 500 000).

-       Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансування системи державного іномовлення України – 458 198,8 тис.грн.

 

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення №6565 від 08.06.2017р.друге читання.

Ініціатори: Сюмар В.П., Павленко Ю.О. Сочка О.О., Шверк Г.А., Червакова О.В., Онуфрик Б.С., Кондратюк О.К., Севрюков В.В,, Опанасенко О.В., Бендюженко Ф.В.

Проектом пропонується внести зміни до законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України», передбачивши механізм видачі тимчасових дозволів на мовлення, а також визначення термінів: «тимчасове мовлення», «дозвіл на тимчасове мовлення», «території з особливим режимом мовлення».

Передбачається внести зміни до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» в частині доповнення регуляторних повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення можливістю надавати дозволи на тимчасове мовлення.

Проектом Закону також пропонується внести зміни до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та передбачити процедуру надання висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення, у тому числі для потреб тимчасового мовлення ДП УДЦР.

Четвер, 16 листопада

1. Проект Закону про державні символи України, порядок їх використання та захисту № 4103-1 від 03.03.2016р.перше читання.

Ініціатори: Дехтярчук О.В., Бурбак М.Ю., Березюк О.Р., Ляшко О.В., Тимошенко Ю.В., Мірошниченко Ю.Р., Москаленко Я.М., Бондар В.В., Рудик С.Я., Лозовой А.С., Бабак А.В., Гринів І.О.

Проектом, серед іншого, пропонується передбачити, що у рекламі забороняється використання або імітування зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, крім соціальної реклами щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

Також забороняється випуск у світ, виготовлення чи розповсюдження продукції, яка містить рекламу з використанням шаржування державних символів України у будь-якому вигляді.

 

Новий законопроект 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2018 році №7274 від 10.11.2017р.

Ініціатори: Єленський В.Є., Княжицький М.Л., Лесюк Я.В.

Проектом передбачається відзначення наступних днів пам’яті у 2018 році:

-       310 років з дня Батуринської трагедії (02.11.1708);

-       100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму (05.09.1918); 

-       85-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні (день пам‘яті – 25.11.2018);

-       75 років з часу Корюківської трагедії (01–02.03.1943, день пам‘яті – 01.03.2018).

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

15 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період з виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів №7048 від 29.08.2017р.

Ініціатор: Рабінович В.З.

Проектом передбачається, що у передвиборний період з виборів Президента України з дня початку виборчого процесу право управління засобу масової інформації, інформаційного агентства, телерадіоорганізації  переходить до трудового колективу засобу масової інформації, інформаційного агентства, телерадіоорганізації  в порядку, визначеному  Національною радою   України  з  питань  телебачення  і  радіомовлення.   Ця вимога не поширюється на засоби масової інформації, інформаційні агентства, телерадіоорганізації,  єдиним засновником (власником) яких є партії - суб'єкти виборчого процесу.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо розподілу коштів, виділених для державної підтримки кінематографії №7178 від 05.10.2017р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Княжицький М.Л., Шверк Г.А., Кондратюк О.К.

Проектом пропонується доповнити частину третю статті 7 Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», передбачивши наступні обсяги розподілу коштів, виділених для державної підтримки кінематографії:

З коштів, виділених для державної підтримки кінематографії, не більше 35 відсотків може бути використано для фінансування виробництва фільмів спільного виробництва з іноземними суб’єктами кінематографії.

З коштів, виділених для державної підтримки кінематографії, не менше 65 відсотків має бути використано для фінансування виробництва  українських фільмів,  з яких не менше 25 відсотків має бути використано для фінансування виробництва  українських телевізійних серіалів.

Кошти, виділені для державної підтримки кінематографії забороняється використовувати для фінансування фільмів спільного виробництва з суб’єктами кінематографії держави-агресора

 

Засідання Комітету з питань культури і духовності

 

14 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності (у кулуарах Верховної Ради), на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора №6623 від 22.06.2017р.

Ініціатори: Княжицький М.Л., Висоцький С.В., Денисенко В.І., Опанасенко О.В., Сюмар В.П., Тетерук А.А., Кремінь Т.Д., Береза Ю.М.

Проектом пропонується закріпити визначення поняття фільм держави-агресора – будь-який фільм, створений та/або вперше оприлюднений (демонстрований) після 1 січня 2014 року, одним з виробників якого є юридична особа, створена за законодавством та/або зареєстрована в державі-агресорі, або який відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої цим Законом, набрав принаймні один бал за рахунок участі у створенні фільму громадянина держави-агресора, або за рахунок того, що місце зйомок, монтажу, знімальної студії чи отримувачі передбачених цим Законом витрат розташовані на території держави-агресора.

Передбачається, що свідоцтво національного фільму може бути скасоване в загальному порядку якщо будуть виявлені ознаки фільму держави-агресора.

Пропонується доповнити визначення власного продукту телерадіоорганізації - програми та передачі, їх частини, які повністю або частково створені та/чи профінансовані телерадіоорганізацією. Програми, передачі, їх частини, які повністю або частково створені та/чи профінансовані юридичними або фізичними особами держави-агресора, не вважаються власним продуктом телерадіоорганізації.

Закріплюється поняття продукт держави-агресора – фільми держави-агресора, а також телепередачі, які повністю або частково створені та/чи профінансовані громадянами держави-агресора, юридичними особами, які мають місцезнаходження (місце реєстрації) в державі-агресорі або юридичними особами, які прямо або опосередковано контролюються ними.

Відповідно до проекту трансляція продукту держави-агресора заборонена. Виключно з інформаційною метою допускається використання в інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередачах, які є власним продуктом телерадіоорганізації, окремих фрагментів продукту держави-агресора.

Фрагменти продукту держави-агресора, трансляція якого дозволяється відповідно до попереднього абзацу, мають бути ідентифіковані за допомогою титрів з текстом «фрагмент фільму держави-агресора» або «фрагмент передачі держави-агресора» в залежності від типу продукту, фрагменти якого транслюються. Титри повинні мати контрастний колір, а їх висота повинна бути не меншою 10% висоти кадру, що використовується в трансляції. Титри транслюються впродовж всього часу трансляції відповідного фрагменту.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо обмеження проведення гастрольних заходів на території держави-агресора та на території України, в тому числі й на тимчасово окупованій території України) №6660 від 29.06.2017р.

Ініціатори: Іллєнко А.Ю., Левченко Ю.В., Головко М.Й., Осуховський О.І.

Проектом забороняється проведення гастрольних заходів гастролерами, які є громадянами або резидентами України, на території держави-агресора, на тимчасово окупованій території, визначеній Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та на тимчасово окупованій території окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та до відновлення повного контролю України за державним кордоном України.

Забороняється проведення гастрольних заходів гастролерами, які є громадянами або резидентами держави-агресора, на території України, крім випадків коли:

а) гастролер до початку відповідного гастрольного заходу надав організаторам гастрольного заходу письмову заяву про засудження окупації території України державою-агресором за формою, що відповідає примірній формі, встановленій Кабінетом Міністрів України.

У випадку, якщо гастролером є юридична особа або творчий колектив, заява про засудження окупації території України державою агресором має власноруч підписуватись кожною фізичною особою, яка є членом творчого колективу або іншим учасником гастрольного заходу, і яка відповідно до цього Закону визнається гастролером;

б) фізичні особи, які є громадянами держави-агресора, але які іммігрували до України на постійне місце проживання, визнані особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні, відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання;

в) гастролери неодноразово публічно засуджували окупацію території України державою-агресором, про що є відповідні публікації в засобах масової інформації.

Забороняється проведення гастрольних заходів гастролерами, які є іноземними громадянами, особами без громадянства або резидентами іноземної держави, на тимчасово окупованій території, та на тимчасово окупованій території окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та до відновлення повного контролю України за державним кордоном України.