Advocacy

Моніторинг ІТК за 27 квітня 2018 року

27-04-2018

 

У цьому випуску:

Міністерство культури України

Оголошено початок проведення конкурсу з відбору членів Експертної ради з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування

Затверджено Положення про Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування

Затверджено критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер

 

 

Конкурс з відбору членів експертної ради з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування

 

26 квітня Міністерство культури України оголосило початок проведення конкурсу з відбору членів Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Вимоги до членів Експертної ради:

1. Члени Експертної ради мають бути визнаними фахівцями у сфері виробництва (створення) та розповсюдження фільмів і мати досвід роботи у сфері кінематографії/телебачення не менше трьох років.

2. Не можуть бути членами Експертної ради:

1) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;

2) особи, стосовно яких Законом України "Про запобігання корупції" встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та/або особи, які мають конфлікт інтересів відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та/або які притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення.

Строк приймання заяв на участь у конкурсі: 02 – 15 травня 2018 р.

Конкурс проводиться у формі засідань конкурсної комісії. Перше засідання конкурсної комісії відбудеться 17 травня.

Також Міністерство культури України оголосило про початок прийому документів для формування конкурсної комісії з відбору членів Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Строк приймання документів: 02 - 11 травня 2018 р.

Членами конкурсної комісії стануть вісім осіб - один представник від Мінкультури та сім представників від творчих спілок, громадських об’єднань, господарських об’єднань (далі – організації), статутні документи яких передбачають провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення і діяльність яких є активною упродовж одного року.

Організація може запропонувати не більше двох кандидатів для включення до складу конкурсної комісії.

Вимоги до членів конкурсної комісії:

1. Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які є визнаними фахівцями у сфері культури, мають бездоганну ділову репутацію та високий суспільний авторитет.

2. Не можуть бути членами конкурсної комісії особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку, конфлікт інтересів відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” та/або які притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення.

 

Затверджено Положення про Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування

 

Міністерство культури України затвердило Положення про Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2018 р. за № 477/31929).

 

Затверджено критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер

 

Міністерство культури України затвердило Критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер.

Документом передбачається, що продукція відноситься до такої, що має порнографічний характер, за умови, якщо вона відповідає таким критеріям:

1).основний зміст продукції або її значну частину становить демонстрація великим планом статевих органів у збудженому стані або деталізований опис чи демонстрація статевого акту;

2) продукція містить натуралістичне зображення, максимально наближене до реальної анатомії і фізіології людини та її статевого акту;

3) продукція створена виключно з метою статевого збудження її споживачів.

Ці Критерії не застосовуються до продукції, визначеної частиною другою статті 4 Закону України «Про захист суспільної моралі» (виробництво чи розповсюдження документальних матеріалів, художніх творів літератури, мистецтва та культури, які визнані класичним чи світовим мистецтвом, на обіг наукових, науково-популярних, публіцистичних, освітніх матеріалів з питань статі й сексу та виробів сексуального характеру медичного призначення).