Advocacy

Моніторинг ІТК за 1 червня 2018 року

01-06-2018

 

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На наступному тижні планується розглянути законопроект про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора, а також проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

6 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питанькультури і духовності 

6 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності

Комітет з питань охорони здоров’я

5 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань охорони здоров’я

Антимонопольний комітет України

20 червня відбудеться робоча зустріч щодо обговорення актуальних проблемних питань на ринку кінопродукції

 

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

5 – 8 червня 2018 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного восьмої сесії)

Четвер, 7 червня

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора №7299 від 16.11.2017р. –перше читання.

Ініціатори: Сюмар В.П., Кондратюк О.К., Червакова О.В.

Проектом пропонується передбачити, що з метою захисту інтересів держави та інформаційних потреб громадян України, Міністерство інформаційної політики має право у встановленому Законом порядку замовляти виробництво телерадіоорганізаціями передач, які за своїм змістом спрямовані на запобігання та нейтралізацію реальних і потенційних загроз національній безпеці України (у тому числі протидію пропаганді держави-агресора та/або держави-окупанта) та будуть поширюватись на тимчасово окупованих територіях України, в мережі Інтернет.

Такі передачі, зважаючи на їхнє цільове призначення та необхідність поширення на тимчасово окупованих територіях України, можуть бути виконані будь-якою мовою та зараховуються до частки передач та/або фільмів виконаних державною мовою за умови наявності відповідних угод з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах інформаційного суверенітету України.

При цьому до обов’язкового тижневого обсягу мовлення державною мовою телерадіоорганізаціям зараховується не більше 4 годин трансляції передач виконаних іншими мовами, виробництво яких було здійснено на замовлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах інформаційного суверенітету України.

Також передбачається, що Національна суспільна телерадіокомпанія України має право не здійснювати трансляцію заходу, у тому числі спортивного або розважального, проведення якого відбувається на території держави-агресора та/або держави-окупанта, якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України і щодо чого прийняте відповідне рішення Правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг №2456-д від 29.12.2015р. – друге читання.

Ініціатор: Рибалка С.В.

Проектом, серед іншого, пропонується внести зміни до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» в частині реклами, додавши критерії недобросовісної реклами у сфері фінансових послуг - реклама фінансових послуг, у якій інформація про умови надання фінансових послуг:

- подається шрифтом, розмір якого на 50 і більше відсотків менший за шрифт, яким подана назва фінансової послуги, що рекламується;

-  оголошується більш як на 25 відсотків швидше за оголошення назви фінансової послуги, що рекламується.

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

6 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути проект Постанови про недопущення трансляції в Україні заходів, що відбуватимуться на території Російської Федерації, якщо їх трансляція порушує законні права та інтереси громадян України №8343 від 11.05.2018р.

Ініціатори: Ляшко О.В., Березюк О.Р., Мосійчук І.В., Лозовой А.С.

Проектом пропонується визнати, що трансляція в Україні заходів, які відбуватимуться на території Російської Федерації в рамках проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 року, вважатиметься такою, що порушує законні права та інтереси громадян України внаслідок збройної агресії і тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України.

 

Засідання Комітету з питань культури і духовності 

 

6 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності, на якомупланується розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті під час проведення передвиборчої агітації № 8224 від 03.04.2018р.

Ініціатор: Тарута С.О.

Проектом пропонується заборонити під час ведення передвиборної агітації розповсюджувати у будь-якій формі агітаційні матеріали, що містять заклики до розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті.

 

Засідання Комітету з питань охорони здоров’я 

 

5 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань охорони здоров’я, на якому планується розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації № 8136 від 15.03.2018р.

Ініціатори: Бахтеєва Т.Д., Карпунцов В.В., Шурма І.М., Заружко В.Л., Силантьєв Д.О., Река А.О., Драюк С.Є., Мусій О.С., Бендюженко Ф.В., Помазанов А.В., Єдаков Я.Ю., Підберезняк В.І.

Проектом пропонується закріпити необхідність погодження з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я рекламних текстів та нагляд за дотриманням критеріїв належного рекламування лікарських засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Забороняється використовувати у рекламі зображення дітей, які споживають або використовують лікарські засоби, а також розміщення зображень осіб, які не є лікарями та іншими професійними медичними працівниками, якими надаються відомості про лікувальний ефект від застосування лікарського засобу чи медичного виробу.

Забороняється телепродаж медичної техніки та медичних виробів, застосування яких потребує спеціальних знань та підготовки.

Пропонується доповнити Закон України «Про рекламу», встановивши вимоги до рекламування лікарських засобів і до рекламування медичних виробів.

 

Робоча зустріч щодо обговорення актуальних проблемних питань на ринку кінопродукції 

 

За повідомленням Антимонопольного комітету України, 20 червня 2018 року об 11:00 відбудеться робоча зустріч щодо обговорення актуальних проблемних питань на ринку кінопродукції.

З метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції учасниками ринку дистрибуції кінопродукції та визначення стану конкуренції на цьому ринку Комітет здійснює перевірку дій суб'єктів господарювання – учасників ринку.

До участі запрошуються представники виробників, постачальників, дистриб'юторів та демонстраторів кінопродукції.

Місце проведення: м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, 4-й поверх (зал засідань).

Інформацію про кандидатуру уповноваженого представника (із зазначенням ПІБ та посади) для участі у робочій зустрічі необхідно повілномити до 13:00 18 червня 2018 року на e-mail:vap@amcu.gov.ua або за тел. (044) 251-62-00.

Представник, який планує виступити під час зустрічі, має надати тези доповіді та фото на e-mail:vap@amcu.gov.ua.