Advocacy

Моніторинг ІТК за 7 червня 2018 року

07-06-2018

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань охорони здоров’я

Результати засідання Комітету з питань охорони здоров’я

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

6 червня відбулося чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект проект Постанови про недопущення трансляції в Україні заходів, що відбуватимуться на території Російської Федерації, якщо їх трансляція порушує законні права та інтереси громадян України №8343 від 11.05.2018р.

Ініціатори: Ляшко О.В., Березюк О.Р., Мосійчук І.В., Лозовой А.С.

Проектом пропонується визнати, що трансляція в Україні заходів, які відбуватимуться на території Російської Федерації в рамках проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 року, вважатиметься такою, що порушує законні права та інтереси громадян України внаслідок збройної агресії і тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України.

 

Засідання Комітету з питань охорони здоров’я 

 

На черговому засіданні Комітету з питань охорони здоров’я було прийнято рішення рекомендувати за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації № 8136 від 15.03.2018р.

Ініціатори: Бахтеєва Т.Д., Карпунцов В.В., Шурма І.М., Заружко В.Л., Силантьєв Д.О., Река А.О., Драюк С.Є., Мусій О.С., Бендюженко Ф.В., Помазанов А.В., Єдаков Я.Ю., Підберезняк В.І.

Проектом пропонується закріпити необхідність погодження з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я рекламних текстів та нагляд за дотриманням критеріїв належного рекламування лікарських засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Забороняється використовувати у рекламі зображення дітей, які споживають або використовують лікарські засоби, а також розміщення зображень осіб, які не є лікарями та іншими професійними медичними працівниками, якими надаються відомості про лікувальний ефект від застосування лікарського засобу чи медичного виробу.

Забороняється телепродаж медичної техніки та медичних виробів, застосування яких потребує спеціальних знань та підготовки.

Пропонується доповнити Закон України «Про рекламу», встановивши вимоги до рекламування лікарських засобів і до рекламування медичних виробів.