Advocacy

Моніторинг ІТК за 26 липня 2018 року

26-07-2018

У цьому випуску:

Доопрацьований законопроект

Зареєстровано доопрацьований проект Закону про лікарські засоби

 

 

Доопрацьований законопроект

 

На сайті Верховної Ради України у картці проекту Закону про лікарські засоби №2162 від 17.02.2015р. (проект було повернуто на доопрацювання ініціатору внесення 01.11.2016р.) зареєстровано доопрацьований текст законопроекту від 13.07.2018р.

Ініціатори: Богомолець О.В., Шипко А.Ф., Бахтеєва Т.Д., Біловол О.М., Мусій О.С., Донець Т.А., Шурма І.М., Березенко С.І., Сисоєнко І.В., Яриніч К.,В., Колганова О.В., Кириченко О.М.

Доопрацьованим проектом, серед іншого, пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», додавши до органів, які здійснюють контроль за дотриманням законодавства України про рекламу центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості, ефективності та безпеки лікарських засобів – щодо реклами лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичної техніки та питань діагностики і лікування.

У законопроекті також передбачено, що дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів. Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Вимоги до реклами таких лікарських засобів встановлюються Законом України «Про рекламу». Критерії, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, відповідно до вимог закону. Рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів України. Реклама лікарських засобів, застосування та відпуск яких дозволяється лише за рецептом лікаря, а також тих, що внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів, забороняється.