Advocacy

Моніторинг ІТК за 31 серпня 2018 року

31-08-2018

 


У цьому випуску:

Кабінет Міністрів України

Уряд затвердив зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України

День пам’яті

5 вересня – День пам’яті з нагоди 100 років з дня початку «червоного терору»

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

5 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань інформатизації та зв’язку

4 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

 

 

Уряд затвердив зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України

 

29 серпня Кабінет Міністрів України на черговому засіданні схвалив зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Відповідно до затверджених змін пропонується встановити для визначених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, та каналів мовлення на територіях, де розповсюджуються програми ПАТ «НСТУ» і телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, строк припинення аналогового мовлення - 1 травня 2019 р.

 

День пам’яті

 

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2287-VІІІ 5 вересня вшановується День пам’яті – 100 років з дня початку «червоного терору».

При плануванні програм і передач рекомендовано керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146.

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

5 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення №8600 від 13.07.2018р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Данченко О.І., Ляшко О.В., Севрюков В.В.

Проектом пропонується доповнити визначення територій з особливим режимом мовлення – райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей, прикордонні райони, що межують з територією держави-агресора, у яких шляхом наземного ефірного аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора.

Також передбачається внести зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», передбачивши, що дія цього Закону поширюється на період проведення операції об’єднаних сил та протягом року після її завершення, а також до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У прикінцевих та перехідних положеннях до законопроекту зазначається, що дозволи на тимчасове мовлення, дія яких розповсюджується на райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей, можуть видаватися Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення для будь-яких телерадіоорганізацій.

Дозволи на тимчасове мовлення, дія яких розповсюджується на прикордонні райони, що межують з територією держави-агресора, можуть видаватися Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення лише для телерадіоорганізацій, які здійснюють радіомовлення.

 

Засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку 

 

4 вересня відбудеться чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку, на якому планується розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері  №6688 від 12.07.2017р.

Ініціатори: Вінник І.Ю., Тимчук Д.Б., Чорновол Т.М.

Проектом, серед іншого, передбачається можливість тимчасового блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу).

Тимчасове блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах) застосовується: під час досудового розслідування — слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження — судом за клопотанням прокурора. Тимчасово блокувати (обмежувати) чи блокувати на визначений час доступ можливо також до визначеного (ідентифікованого) рішенням Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до Закону України «Про санкції»,  інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах).

Пропонується включити до поняття технологічний тероризм злочини, що вчиняються з терористичною метою із застосуванням мережі Інтернет та/або інших глобальних мереж передачі даних, спрямовані на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, на здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста).