Advocacy

Моніторинг ІТК за 5 вересня 2018 року

05-09-2018

У цьому випуску:

Новий законопроект

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до статті 13 Закону України "Про рекламу" щодо обмеження обсягів платної реклами у засобах масової інформації

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет з питань інформатизації та зв’язку

Результати засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку

 

 

Новий законопроект

 

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до статті 13 Закону України "Про рекламу" щодо обмеження обсягів платної реклами у засобах масової інформації №9029 від 03.09.2018р.

Ініціатор: Береза Б.Ю.

Проектом пропонується доповнити статтю 13 Закону України «Про рекламу», передбачивши, що телеорганізація має право продати кожному кандидату та політичній партії протягом строку ведення передвиборної агітації не більше 60 хвилин ефірного часу сукупно, а протягом однієї астрономічної доби – не більше і не менше 2,5 хвилин, які надаються одним відрізком. Забороняється надавати ефірний час кандидатам, що включені до виборчого списку політичних партій та кандидатам від політичних партій в одномандатних округах.

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

5 вересня відбулося чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було вирішено рекомендувати Верховній Раді України прийняти в першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення №8600 від 13.07.2018р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Данченко О.І., Ляшко О.В., Севрюков В.В.

Проектом пропонується доповнити визначення територій з особливим режимом мовлення – райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей, прикордонні райони, що межують з територією держави-агресора, у яких шляхом наземного ефірного аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора.

Також передбачається внести зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», передбачивши, що дія цього Закону поширюється на період проведення операції об’єднаних сил та протягом року після її завершення, а також до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У прикінцевих та перехідних положеннях до законопроекту зазначається, що дозволи на тимчасове мовлення, дія яких розповсюджується на райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей, можуть видаватися Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення для будь-яких телерадіоорганізацій.

Дозволи на тимчасове мовлення, дія яких розповсюджується на прикордонні райони, що межують з територією держави-агресора, можуть видаватися Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення лише для телерадіоорганізацій, які здійснюють радіомовлення.

 

Результати засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку 

 

4 вересня відбулося чергове засідання Комітету з питань інформатизації та зв’язку, на якому було вирішено рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері  №6688 від 12.07.2017рповернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.

Ініціатори: Вінник І.Ю., Тимчук Д.Б., Чорновол Т.М.

Проектом, серед іншого, передбачається можливість тимчасового блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу).

Тимчасове блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах) застосовується: під час досудового розслідування — слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження — судом за клопотанням прокурора. Тимчасово блокувати (обмежувати) чи блокувати на визначений час доступ можливо також до визначеного (ідентифікованого) рішенням Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до Закону України «Про санкції»,  інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах).

Пропонується включити до поняття технологічний тероризм злочини, що вчиняються з терористичною метою із застосуванням мережі Інтернет та/або інших глобальних мереж передачі даних, спрямовані на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, на здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста).