Advocacy

Моніторинг ІТК за 22 листопада 2018 року

22-11-2018

 

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

 

 

Новий законопроект

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп №9306 від 20.11.2018р.

Ініціатори: Паламарчук М.П., Палатний А.Л., Велікін О.М.

Проектом пропонується закріпити поняття та встановити кримінальну відповідальність за наклеп - умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію.

 

Результати пленарного засідання

 

Сьогодні, 22 листопада 2018 року, на пленарному засіданні Верховної Ради України було проголосовано за направлення на повторне друге читання проекту Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" № 8251 від 06.04.2018р.

Ініціатори: Княжицький М.Л., Геращенко І.В., Подоляк І.І., Абдуллін О.Р.

Проектом, серед іншого, пропонується доповнити Закон України «Про кінематографію» статтею 9³, передбачивши, що кінокомісії можуть утворюватися у встановленому законом порядку з метою надання консультаційної, організаційної та іншої не забороненої законом допомоги українським та/або іноземним суб’єктам кінематографії, популяризації України та її регіонів як привабливих локацій для кінозйомок, залучення українських та іноземних інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показу фільмів та ефективного використання потенціалу української сервісної індустрії в галузі кінематографії.

Фінансування кінокомісії, її діяльності здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Пропонується закріпити можливість місцевим органам в межах своїх бюджетів встановлювати власні програми підтримки кінематографії в регіоні, а також дозволити місцевим радам утворювати місцеві фонди фінансової підтримки кінематографії.

Закріплюється обов’язкова умова приватизації державної кіностудії, а також акцій (пакетів акцій, інших корпоративних прав), що належать державі, будь-якої іншої кіностудії є збереження основної мети діяльності такої кіностудії впродовж 20 років з дати завершення приватизації. Державна кіностудія не може змінити статус суб’єкта кінематографії в результаті приватизації.