Advocacy

Моніторинг ІТК за 1 лютого 2019 року

01-02-2019

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На наступному тижні планується розглянути проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

6 лютого відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

5 – лютого 2019 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до переліку підготовлених питань)

Вівторок, 5 лютого

1. Проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року № 9329 від 22.11.2018р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Червакова О.В., Кондратюк О.К., Шверк Г.А., Абдуллін О.Р., Березюк О.Р.

Проектом пропонується у передвиборний період 2019 року:

Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.

Рекомендувати Державній фіскальній службі України перенести проведення планових перевірок засобів масової інформації, які мали відбуватися у період передвиборної кампанії з виборів Президента України, на післявиборчий період.

Рекомендувати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення перенести проведення планових перевірок телерадіоорганізацій, які мали відбуватися у період передвиборної кампанії з виборів Президента України, на післявиборчий період.

 

Засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

6 лютого відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо заборони реклами алкогольних напоїв № 9147 від 01.10.2018р.

Ініціатор: Шпенов Д.Ю.

Проектом пропонується заборонити розповсюджувати у рекламі інформацію щодо алкогольних напоїв, у тому числі, інформацію щодо знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої. Окрім реклами на спеціальних виставкових заходах алкогольних напоїв.

Також передбачається закріпити у Законі України «Про рекламу», що особливості реклами тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби визначаються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».

2. Проект Закону про внесення змін до законів України щодо інформаційної безпеки № 9340 від 26.11.2018р.

Ініціатори: Котвіцький І.О., Тетерук А.А.

Проектом пропонується закріпити поняття «інформаційна безпека» – стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і  держави, при якому запобігається завдання шкоди через неповноту, несвоєчасність і недостовірність поширюваної  інформації, порушення цілісності та доступності  інформації, несанкціонований обіг інформації з  обмеженим доступом, а також через негативний інформаційно-психологічний вплив та умисне спричинення негативних наслідків застосування інформаційних технологій

Забезпечення інформаційної безпеки України, що спрямоване на запобігання, своєчасне виявлення, припинення чи нейтралізацію реальних і потенційних загроз інформаційній безпеці України включено до основних напрямів державної інформаційної політики.