Advocacy

Моніторинг ІТК за 6 лютого 2019 року

06-02-2019

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

6 лютого відбулося чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо заборони реклами алкогольних напоїв № 9147 від 01.10.2018р. – перенести розгляд законопроекту у зв’язку з відсутністю автора.

Ініціатор: Шпенов Д.Ю.

Проектом пропонується заборонити розповсюджувати у рекламі інформацію щодо алкогольних напоїв, у тому числі, інформацію щодо знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої. Окрім реклами на спеціальних виставкових заходах алкогольних напоїв.

Також передбачається закріпити у Законі України «Про рекламу», що особливості реклами тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби визначаються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».

2. Проект Закону про внесення змін до законів України щодо інформаційної безпеки № 9340 від 26.11.2018р. – повернути на доопрацювання автору.

Ініціатори: Котвіцький І.О., Тетерук А.А.

Проектом пропонується закріпити поняття «інформаційна безпека» – стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і  держави, при якому запобігається завдання шкоди через неповноту, несвоєчасність і недостовірність поширюваної  інформації, порушення цілісності та доступності  інформації, несанкціонований обіг інформації з  обмеженим доступом, а також через негативний інформаційно-психологічний вплив та умисне спричинення негативних наслідків застосування інформаційних технологій

Забезпечення інформаційної безпеки України, що спрямоване на запобігання, своєчасне виявлення, припинення чи нейтралізацію реальних і потенційних загроз інформаційній безпеці України включено до основних напрямів державної інформаційної політики.