Advocacy

Моніторинг ІТК за 22 травня 2019 року

22-05-2019

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про порядок застосування мов в Україні

 

 

Нові законопроекти 

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про порядок застосування мов в Україні №10296 від 16.05.2019р.

Ініціатори: Німченко В.І., Шуфрич Н.І.

Проектом передбачається, що телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, мовами міжнародного спілкування та іншими мовами - як однією, так і кількома мовами. Обсяги загальнодержавного, регіонального і місцевого мовлення державною мовою або іншими мовами, визначаються самими мовниками, крім випадків, передбачених Законом України "Про телебачення і радіомовлення" стосовно обов’язкової частки пісень державною мовою, частки ведення передач державною мовою.

Трансляція аудіовізуальних творів здійснюється мовою оригіналу або із дублюванням, озвученням чи субтитруванням державною мовою на розсуд телерадіоорганізацій. За наявності технічних можливостей теле-радіоорганізації здійснюють трансляцію аудіовізуальних творів кількома мовами із забезпеченням вільного вибору споживачами мови цих творів.

Держава гарантує свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюються такими самими або схожими до державної мови або іншими мовами, і не перешкоджає ретрансляції радіо- і телепередач із сусідніх країн, які випускаються в ефір такими мовами, а також забезпечує свободу виявлення поглядів і вільне поширення інформації друкованих засобів інформації такими мовами. Здійснення зазначених свобод може мати обмеження, які встановлені законом.

Рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою або іншою мовою на вибір рекламодавця.

Знаки для товарів і послуг наводяться у рекламі у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона в Україні відповідно до закону.