Advocacy

Моніторинг ІТК за 03 липня 2019 року

03-07-2019

У цьому випуску:

Нові законопроекти 

Зареєстровано проект Закону "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови), а також проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації під час позачергових виборів Верховної Ради України 2019 року

 

 

Нові законопроекти 

 

У Верховній Раді України зареєстровано нові законопроекти:

1. Проект Закону "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови) №10414 від 02.07.2019р.

Ініціатор: Богомолець О.В.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також Кодексу України про адміністративні правопорушення, закріпивши визначення поняття «нецензурна лайка (лихослів’я)» – ненормативна (неприпустима) лайка (лексика), перелік слів та виразів якої затверджується Кабінетом Міністрів України. та передбачивши за неї відповідальність. Термін «нецензурна лайка (лихослів’я)» розповсюджується на випадки заміни однієї будь-якої літери у словах та виразах ненормативної лайки згідно переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

За нецензурну лайку, образливе чіпляння до громадян, та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян під час трансляції телерадіопередач, засобами масової інформації або шляхом поширення аудіовізуальної інформації в мережі Інтернет, під час публічних виступів встановлюється адміністративна відповідальність.

Проектом забороняється трансляція аудіовізуальних творів (крім фільмів), передач, зокрема інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач, програм та/або їх відео сюжетів та будь-яких інших матеріалів, які містять нецензурну лайку (лихослів’я). У випадку порушення передбачається стягнення штрафу у розмірі 10% розміру ліцензійного збору (якщо після оголошення попередження ліцензіат не усунув порушення).

Передбачається, що кошти, отримані від сплати штрафів за трансляцію аудіовізуальних творів (крім фільмів), передач, зокрема інформаційних та інформаційно-аналітичних телерадіопередач, програм та/або їх відео сюжетів та інших будь-яких матеріалів, які містять нецензурну лайку (лихослів’я), направляються на підтримку та розвиток Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку України.

2. Проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації під час позачергових виборів Верховної Ради України 2019 року №10420 від 03.07.2019р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Бендюженко Ф.В., Стеценко Д.О., Висоцький С.В., Сочка О.О., Севрюков В.В., Онуфрик Б.С., Червакова О.В., Шверк Г.А.

Текст проекту поки що відсутній.