Advocacy

Моніторинг ІТК за 20 вересня 2019 року

20-09-2019

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

 

 

Результати пленарного засідання 

Сьогодні, 20 вересня 2019 року, на пленарному засіданні Верховної Ради України були розглянуті наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг № 1085-1 від 06.09.2019р. – прийнято у другому читанні та в цілому (з урахуванням поправки №32 н.д. О.Кондратюк)

Ініціатори: Леонов О.О., Володіна Д.А.

Проектом пропонується, серед іншого, передбачити правила поширення реклами про діяльність у сфері фінансових послуг. Закріплюється визначення недобросовісної реклами у сфері фінансових послуг.

Рекламою у сфері фінансових послуг визнається реклама:

- фінансової установи або іншої особи, яка відповідно до закону має право надавати фінансові послуги, та її діяльності;

- фінансових послуг, що надаються або надання яких планується фінансовими установами, іншими особами, які відповідно до закону мають право надавати фінансові послуги.

- Інформація, яка відповідно до законодавства підлягає обов'язковому оприлюдненню, не вважається рекламою у сфері фінансових послуг.

До переліку державних органів, що здійснюють контроль за дотриманням законодавства про рекламу пропонується додати Національний банк України - щодо реклами на ринках фінансових послуг (у тому числі споживчого кредиту), крім фондового ринку.

Рекламодавцями у сфері фінансових послуг можуть бути виключно фінансові установи або інші особи, які відповідно до закону мають право надавати фінансові послуги, а також особи, які виступають рекламодавцями за їх замовленням.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні № 1058 від 29.08.2019р. – прийнято у другому читанні та в цілому

Ініціатори: Безгін В.Ю., Ткаченко О.В., Кравчук Є.М., Сушко П.М., Криклій В.А., Малюська Д.Л., Шуляк О.О., Костюк Д.С., Кубраков О.М., Підласа Р.А., Мулик Р.М., Новосад Г.І.

Проектом пропонується внести зміни до закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо порядку надання державної субсидії.