Advocacy

Моніторинг ІТК за 17 жовтня 2019 року

17-10-2019

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано проект Закону про електронні комунікації

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

 

 

Нові законопроекти 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про електронні комунікації № 2264 від 15.10.2019р.

Ініціатори: Федієнко О.П., Крячко М.В., Штепа С.С., Хоменко О.В., Ватрас В.А., Жмеренецький О.С., Соха Р.В., Васильєв І.С., Ларін С.М., Рудик К.О.

Проектом закріплюються основні засади діяльності національного регулятора та постачальників електронних комунікаційних послуг. Зокрема, передбачається повідомний принцип реєстрації суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій. Закріплюється механізм контролю у сфері електронних комунікацій та засади попереднього регулювання, а також перелік регуляторних зобов’язань, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних послуг з істотною ринковою перевагою на ринку певних електронних комунікаційних послуг, та повноваження національного регулятора щодо їх накладання.

Також з’явився текст проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентним тролінгом №2258 від 11.10.2019р.

Ініціатори:  Підласа Р.А., Стефанчук Р.О.

Проектом, серед іншого, вносяться зміни в частині порядку реєстрації та захисту прав на торговельні марки. Зокрема,  пропонується передбачити можливість подання заявки в електронній формі, уточнюються підстави для відмови у реєстрації або визнання недійсною реєстрації торговельної марки.

Передбачається, що виключне право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстровану торговельну марку не поширюється на застосування торговельної марки у порівняльній рекламі виключно для вирізнення товарів і послуг з метою об’єктивного підкреслення їх відмінностей, за умови, що таке застосування здійснюється відповідно до чесної підприємницької практики та з дотриманням положень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Також передбачається посилення санкцій за порушення прав на торговельні марки.

 

Результати пленарного засідання 

Сьогодні, 17 жовтня 2019 року, на пленарному засіданні Верховної Ради України був прийнятий у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України № 1230 від 02.09.2019р.

Ініціатор: Гетманцев Д.О.

Проектом закріплюються поняття  «контрафактні товари», «піратські товари», «товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності». Розширюється перелік об’єктів права інтелектуальної власності, сприяння захисту яких здійснюється під час переміщення товарів через митний кордон України, а також порядок застосування заходів, пов’язаних із призупиненням митного оформлення товарів, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності.