Advocacy

Моніторинг ІТК за 8 листопада 2019 року

08-11-2019

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано низку важливих для індустрії законопроектів

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

13 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Комітет з питань економічного розвитку

13 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань економічного розвитку

 

 

Нові законопроекти 

 

У Верховній Раді України зареєстровано наступні законопроекти:

1. Проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор №2285-1 від 05.11.2019р.

Ініціатор: Марусяк О.Р.

Проектом пропонується легалізація широкого спектру азартних ігор.

Передбачається можливість рекламування азартних ігор з окремими обмеженнями. Зокрема, передбачається, що замовлення, виготовлення, розміщення або розповсюдження реклами азартних ігор та/або організаторів азартних ігор, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних  ігор  забороняється:

- на товарах та у друкованих виданнях, теле-, радіопередачах, призначених переважно для осіб віком до 18 років, або у розрахованих на зазначених осіб частинах інших друкованих видань;

- в місцях проведення розважальних, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, для осіб віком до 18 років;

- із залученням осіб віком до 18 років як фотомоделей;

- засобами зовнішньої реклами 6 до 22 години;

- реклама на транспорті. 

Забороняється спонсорування заходів, призначених переважно для осіб віком до 18 років, з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині реклами азартних ігор та лотерей покладений на Комісію з розвитку та регулювання азартних ігор.

2. Проект Закону про державне регулювання діяльності у сфері азартних ігор № 2285-2 від 06.11.2019р.

Ініціатори: Мулик Р.М., Струневич В.О.

Проектом серед іншого передбачається можливість рекламування азартних ігор з окремими обмеженнями. Зокрема, передбачається, що замовником виготовлення, розміщення, розповсюдження реклами азартних ігор може бути виключно організатор азартних ігор. Така реклама повинна містити відомості про ліцензію, яка дає право на здійснення відповідного виду господарської діяльності (дата та номер рішення, строк дії та види азартних ігор на які видана ліцензія) організатора азартних ігор — замовника реклами.

При здійсненні діяльності з організації азартних ігор дозволяється розповсюдження інформації лише про:

- назви ігор;

- знаки для товарів і послуг організатора;

- інформацію про результати ігор та отримані виграші;

- виграшні комбінації;

- правила ігор.

Організатор азартних ігор не має права виступати рекламодавцем знаку для товарів і послуг, який йому не належить, або не перебуває у користуванні.

Організаторам азартних ігор забороняється:

- спрямовувати рекламу на вразливі групи населення (неповнолітні, малозабезпечені, хворі на психічні захворювання);

 

- поширювати інформацію, що споживачі, беручи участь у грі, зможуть вирішити особисті чи фінансові проблеми, або досягти фінансового благополуччя, або гарантовано отримують виграш.

Замовлення, виготовлення, розміщення або розповсюдження реклами азартних ігор та/або організаторів азартних ігор, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор забороняється:

- на товарах та у друкованих виданнях, теле-, радіопередачах, призначених переважно для осіб віком до 18 років, або у розрахованих на зазначених осіб частинах інших друкованих видань;

- в місцях проведення розважальних, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, для осіб віком до 18 років;

-  із залученням осіб віком до 18 років як фотомоделей.

Організатори гральних ігор мають право виступати спонсорами заходи, що сприяють розвитку спорту, культури, охорони здоров'я, освіти та соціальних проектів, крім заходів, зазначених в абзаці другому цієї частини.

Забороняється виступати спонсорами заходів, призначених переважно для осіб віком до 18 років, з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині реклами азартних ігор та лотерей покладений на Комісію з розвитку та регулювання азартних ігор.

3. Проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор № 2285-3 від 06.11.2019р.

Ініціатор: Дубінський О.А.

Проектом серед іншого передбачається можливість рекламування азартних ігор з окремими обмеженнями. Зокрема, передбачається, що замовлення, виготовлення, розміщення або розповсюдження реклами азартних ігор та/або організаторів азартних ігор, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор забороняється:

- на товарах та у друкованих виданнях, теле-, радіопередачах, призначених переважно для осіб віком до 18 років, або у розрахованих на зазначених осіб частинах інших друкованих видань;

- в місцях проведення розважальних, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, для осіб віком до 18 років;

- із залученням осіб віком до 18 років як фотомоделей;

- засобами зовнішньої реклами з 7 до 21 години;

- реклама на транспорті. 

Забороняється спонсорування заходів, призначених переважно для осіб віком до 18 років, з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

4. Проект Закону про державне регулювання ігор на гроші в Україні № 2285-4 від 06.11.2019р.

Ініціатор: Тарасенко Т.П.

Проектом передбачається проведення на території України ігор на гроші.

Забороняється реклама ігор на гроші (окрім державних лотерей), реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими проводяться ігри на гроші (окрім державних лотерей):

- на радіо та телебаченні, у тому числі за допомогою кабельного, супутникового, IP-телебачення, онлайн-телебачення, мобільного телебачення, цифрового ефірного телебачення та інших засобів передавання сигналу, у період з 8 по 21 годину за київським часом;

- засобами внутрішньої та зовнішньої реклами;

- у місцях проведення масових заходів політичного, освітнього, релігійного характеру та розважальних заходів, призначених для неповнолітніх осіб;

- у мережі Інтернет, крім веб-сайтів, призначених для повнолітніх осіб, обов'язковою умовою доступу до яких є попередня ідентифікація віку користувачів.

- на товарах, призначених переважно для осіб віком до 18 років, та одязі.

5. Проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор № 2285-6 від 07.11.2019р.

Ініціатор: Наталуха Д.А.

Текст законопроекту поки що відсутній.

6. Проект Закону про здійснення діяльності у сфері грального бізнесу на території України № 2285-7 від 07.11.2019р.

Ініціатор: Лічман Г.В.

Текст законопроекту поки що відсутній.

7. Проект Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році № 2364 від 31.10.2019р.

Ініціатори: Ткаченко О.В., Констанкевич І.М., Кравчук Є.М., Княжицький М.Л., Рябуха Т.В., Нальотов Д.О., Абдуллін О.Р., Федина С.Р., Лубінець Д.В., Лерос Г.Б., Потураєв М.Р., Батенко Т.І., Рубльов В.В., Савчук О.В., Білозір Л.М., Урбанський А.І., Сушко П.М., Кириленко І.Г.

Проект, на відміну від текстів проектів минулих років, не містить у переліку пам’ятних дат та ювілеїв днів пам’яті.

 

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 

 

13 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому планується провести презентацію концепції «Закону про медіа», який розробляється народними депутатами України – членами Комітету.

 

Засідання Комітету з питань економічного розвитку 

 

13 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань економічного розвитку, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності №2255 від 10.10.2019р.

Ініціатори: Стефанчук Р.О., Бабак С.В., Ватрас В.А., Веніславський Ф.В., Кубів С.І., Підласа Р.А., Стефанчук М.О., Фріс І.П., Тарута С.О.

Проектом передбачається створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ) на базі державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», як юридичної особи публічного права (державної організації), яка належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Фінансування діяльності НОІВ здійснюватиметься за рахунок зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (наразі ці збори зараховуються до закладу, що здійснює розгляд і експертизу заявок, поданих з метою отримання охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності).

До владних повноважень, делегованих НОІВ у сфері охорони авторського права та суміжних прав належатимуть:

- приймання і розгляд заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію договорів, які стосуються прав авторів на твори, і здійснення їх реєстрації;

- видача свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;

- забезпечення реєстрації та акредитації організацій колективного управління, ведення реєстру організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю відповідно до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»;

- здійснення публікацій в офіційному бюлетені з питань охорони авторського права і суміжних прав;

- здійснення міжнародного співробітництва у сфері правової охорони інтелектуальної власності і представлення інтересів України з питань охорони авторського права та суміжних прав в міжнародних організаціях за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

До владних повноважень, делегованих НОІВ у сфері охорони прав на знаки для товарів і послуг віднесені:

- приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішення щодо них;

- видача свідоцтв на знаки для товарів і послуг, здійснення їх державної реєстрації;

- опублікування офіційних відомостей про знаки для товарів і послуг, ведення Реєстру;

- здійснення міжнародного співробітництва у сфері правової охорони інтелектуальної власності і представлення інтересів України з питань охорони прав на знаки для товарів і послуг в міжнародних організаціях за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності;

-  здійснення атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);

- інформування та надання роз’яснень щодо реалізації державної політики у сфері охорони прав на знаки для товарів і послуг.

2. Проект Закону про удосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності № 2255-1 від 29.10.2019р.

Ініціатори: Тарасенко Т.П., Яковлєва Н.І., Кузнєцов О.О., Аліксійчук О.В., Заславський Ю.І., Калаур І.Р., Новіков М.М., Буймістер Л.А., Єфімов М.В., Фролов П.В., Рущишин Я.І., Железняк Я.І., Осадчук А.П., Макаров О.А., Василенко Л.В., Бардіна М.О., Лозинський Р.М., Шкрум А.І., Мамка Г.М., Климпуш-Цинцадзе І.О., Констанкевич І.М., Кицак Б.В.

Проектом передбачається створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ) на базі державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», як юридичної особи публічного права (державної організації), яка належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Фінансування діяльності НОІВ буде здійснюватись за рахунок зборів та інших надходжень за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також оплати послуг, що надаються відповідно до законодавства (наразі ці збори зараховуються до закладу експертизи - державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

У сфері охорони авторського права та суміжних прав НОІВ здійснює такі функції:

1) бере участь у реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності щодо охорони авторських та суміжних прав;

2) приймає і розглядає заявки на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію договорів, які стосуються прав авторів на твори, і здійснення їх реєстрації;

3) видає електронні та (або) паперові свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір; електронні та (або) паперові рішення про реєстрацію фактів передання (відчуження) авторських прав;

4) проводить правову експертизу документів стосовно внесення до Державного реєстру авторських прав відомостей про права на об’єкти авторського права, у порядку, передбаченому цим законом та положенням про Державний реєстр авторських прав, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності;

5) веде Державний реєстр авторських прав, вносить до нього відомості, надає електронні та (або) паперові витяги та виписки;

6) вносить до Державного реєстру авторських прав відомості про факти набуття (виникнення), передання (відчуження), надання дозволів на використання об’єктів авторського права (ліцензії), відмови, обтяження, припинення чи визнання недійсними авторських прав, що зареєстровані на території України;

7) визнає недійсними авторські права у порядку, передбаченому законом та регламентом Апеляційної палати НОІВ, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності;

8) видає офіційний електронний бюлетень стосовно авторських прав;

9) формує та актуалізує інформаційні бази даних щодо авторських прав;

10) забезпечує реєстрацію та акредитацію організацій колективного управління, ведення реєстру організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю відповідно до Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”.