Advocacy

Моніторинг ІТК за 27 грудня 2019 року

27-12-2019

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття, здійснення та захисту майнових прав інтелектуальної власності

 

 

Новий законопроект 

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття, здійснення та захисту майнових прав інтелектуальної власності №2659 від 20.12.2019р.

Ініціатори: Калаур І.Р., Ватрас В.А., Стефанчук М.О., Стефанчук Р.О., Ковальов А.В., Мережко О.О., Касай Г.О.

Проектом передбачається внесення змін до законів України «Про авторське право і суміжні права», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», «Про охорону прав на зазначення походження товарів» (з 01.01.2020 р. – «Про правову охорону географічних зазначень») та інші.

Пропонується внести зміни в частині передання (відчуження) майнових авторських прав, надання права на використання твору. Уточнюються підстави та момент набуття прав інтелектуальної власності на об’єкти авторського права та суміжних прав.

Пропонується доповнити зміст Цивільного кодексу України та окремих законів положеннями про публічні ліцензії, уточнити порядок та зміст договірних відносин щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності. Розширюється перелік способів захисту права інтелектуальної власності