Advocacy

Моніторинг ІТК за 24 лютого 2020 року

24-02-2020

У цьому випуску:

Новий законопроект

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до частини восьмої статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо забезпечення свободи слова та вираження поглядів

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

2 березня відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

 

 

Новий законопроект 

 

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до частини восьмої статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо забезпечення свободи слова та вираження поглядів №3079 від 18.02.2020р.

Ініціатор: Шуфрич Н.І.

Проектом пропонується виключити з абз.11 ч.8 ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (Санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення) уточнення - «крім випадків, коли працівниками телерадіоорганізації не було вжито заходів щодо припинення правопорушення у прямому ефірі».

Таким чином, передбачається, що телерадіоорганізація не несе відповідальності у будь-якому разі якщо заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження транслювалися, поширювалися, розповсюджувалися без попереднього запису та містилися у виступах, репліках особи, яка не є працівником телерадіоорганізації у всіх випадках.

 

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 

 

2 березня відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні питання:

1. Про звернення органів місцевого самоврядування до Верховної Ради України щодо проблем у забезпеченні права громадян на доступ до суспільно важливої інформації, що виникли внаслідок кодування доступу до супутникового сигналу провідних українських комерційних телеканалів та відсутності у багатьох населених пунктах альтернативного доступу до ефірного наземного цифрового мовлення провайдера ТОВ «Зеонбуд».

2. Про Висновок Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятий Венеціанською комісією на 121-ому пленарному засіданні 6-7 грудня 2019 року.