Advocacy

Моніторинг ІТК за 7 травня 2020 року

07-05-2020

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

 

Новий законопроект 

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі № 3427 від 04.05.2020р.

Ініціатори: Бардіна М.О., Жмеренецький О.С., Кравчук Є.М., Яковлєва Н.І., Мезенцева М.С., Кінзбурська В.О., Бондаренко О.В., Булах Л.В., Циба Т.В., Брагар Є.В., Овчинникова Ю.Ю., Богуцька Є.П., Любота Д.В., Михайлюк Г.О., Гринчук О.А., Копанчук О.Є., Мошенець О.В., Аллахвердієва І.В., Камельчук Ю.О., Верещук І.А., Бондар Г.В., Санченко О.В., Саладуха О.В., Гривко С.Д., Кузнєцов О.О., Мережко О.О., Микиша Д.С., Нікітіна М.В., Гришина Ю.М., Третьякова Г.М., Забуранна Л.В., Кузбит Ю.М., Коваль О.В., Совсун І.Р. Юрчишин Я.Р.,  Василенко Л.В., Лозинський Р.М., Клименко Ю.Л., Бобровська С.А., Вагнєр В.О., Васильченко Г.І., Костенко Р.В., Цабаль В.В., Железняк Я.І. Лубінець Д.В.

Проектом передбачається закріплення визначення понять дискримінаційна реклама, дискримінаційна реклама за ознакою статі. Дискримінаційна реклама забороняється. Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

У рекламі забороняється вміщувати зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Забороняється вміщувати твердження та/або зображення про  інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; містити зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на  сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Передбачається, що об'єднання громадян та підприємств можуть звертатися з позовом до суду в інтересах споживачів реклами у разі порушення їх прав, передбачених законодавством.

 

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 

 

7 травня відбулося засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому відбулося обговорення низки законопроектів, покликаних створити механізм з державної підтримки сфери культури, креативних індустрій. В ході обговорення Голова Комітету повідомив, що разом з Податковим Комітетом триває обговорення можливості запровадження зниженої ставки для закладів культури, креативної сфери у вигляді 7% ПДВ. Серед законопроектів, що обговорювалися:

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) №3379 від 22.04.2020р.

Ініціатори: Ткаченко О.В., Кравчук Є.М., Потураєв М.Р., Нальотов Д.О., Боблях А.Р., Богуцька Є.П., В'ятрович В.М., Кабанов О.Є., Княжицький М.Л., Констанкевич І.М., Лерос Г.Б., Павленко Ю.О., Рябуха Т.В., Сушко П.М., Федина С.Р., Циба Т.В., Швець С.Ф., Санченко О.В., Ткаченко М.М., Абдуллін О.Р.

Проектом пропонується закріпити визначення поняття грант – фінансові ресурси, що надаються на безоплатній і безповоротній основі юридичним особам у сфері культури незалежно від форми власності, фізичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність у сфері культури для реалізації проекту. Передбачається звільнення від оподаткування суми коштів, отримані у формі гранту для реалізації проекту у сфері культури.

Встановлюється мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок суб'єктів господарювання, які провадять основну економічну діяльність, яка належить до креативних індустрій відповідно до вимог законодавства, на період з 18 березня по 31 грудня 2020 року.

Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

Тимчасово, до 31 грудня 2020 року, пропонуються звільнити від оподаткування податком на додану вартість окремі операції з постачання послуг, серед яких:

- з організації та проведення вистав, театральних, музичних, хореографічних постановок, циркових вистав, концертів, фестивалів, конкурсів, бенефісів, естрадних шоу, виставкових, освітніх та інших культурно-мистецьких заходів (проектів);

- прокату музичних інструментів, сценічних костюмів та взуття, театрального реквізиту, туристичного та спортивного інвентарю (устаткування);

- з розробки та постачання програмної продукції (їх компонентів) розважального характеру;

- з записування звуку та записування наживо, виробництва радіопрограм,  видавання музичних творів;

- артистів-виконавців.

2. Проект Закону про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №3378 від 22.04.2020р.

Ініціатори: Ткаченко О.В., Кравчук Є.М., Потураєв М.Р., Нальотов Д.О., Боблях А.Р., Богуцька Є.П., В'ятрович В.М., Кабанов О.Є., Княжицький М.Л., Констанкевич І.М., Лерос Г.Б., Павленко Ю.О., Рябуха Т.В., Сушко П.М., Федина С.Р., Циба Т.В., Швець С.Ф., Санченко О.В., Ткаченко М.М., Абдуллін О.Р.

Проектом пропонується закріпити визначення поняття грант. Також пропонується віднести до захищених видатків бюджету визначаються видатки загального фонду на:

- оплату праці працівників бюджетних установ та закладів культури, що отримують фінансову підтримку з державного бюджету;

- заходи з охорони культурної спадщини (облік, запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини).

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19) №3329-д від 30.04.2020р.

Ініціатори: Железняк Я.І., Гетманцев Д.О., Бєлькова О.В., Чорний Д.С., Аллахвердієва І.В., Васильченко Г.І., Герега О.В., Горват Р.І., Кінзбурська В.О., Ковальов О.І., Ковальчук О.В., Клименко Ю.Л., Рудик К.О., Рущишин Я.І., Цабаль В.В., Юрчишин Я.Р., Шкрум А.І., Кулініч О.І., Рєпіна Е.А., Василевська-Смаглюк О.М.

Проектом пропонується продовжити дію податкових пільг та спрощень адміністративних процедур на період здійснення обмежувальних карантинних заходів встановлених Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, продовжується строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Також пропонується продовжити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України.