Advocacy

Моніторинг ІТК за 29 травня 2020 року

29-05-2020

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування вітчизняних виробників національного культурного продукту, а також законопроект про медіа в Україні

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

3 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

 

Нові законопроекти 

 

У Верховній Раді України зареєстровано наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування вітчизняних виробників національного культурного продукту № 3559 від 28.05.2020

Ініціатори: Володіна Д.А., Леонов О.О., Дмитрук А.Г.

2. Проект Закону про медіа в Україні № 2693-2 від 29.05.2020

Ініціатори: Княжицький М.Л., Алєксєєв С.О., Бондар М.Л., В'ятрович В.М., Геращенко І.В., Іонова М.М., Саврасов М.В., Фріз І.В., Чийгоз А.З.

Тексти законопроектів поки що відсутні.

 

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 

 

3 червня відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №3377 від 22.04.2020р. – підготовка до другого читання

Ініціатори: Ткаченко О.В., Кравчук Є.М., Потураєв М.Р., Нальотов Д.О., Боблях А.Р., Богуцька Є.П., В'ятрович В.М., Кабанов О.Є., Княжицький М.Л., Констанкевич І.М., Лерос Г.Б., Павленко Ю.О., Рябуха Т.В., Сушко П.М., Федина С.Р., Циба Т.В., Швець С.Ф., Санченко О.В., Ткаченко М.М., Абдуллін О.Р.

Проектом передбачається низка змін до діючого законодавства щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

Закріплюється право журналіста по пред’явленні редакційного посвідчення чи іншого документа, що підтверджує його професійну належність або повноваження, надані телерадіоорганізацією, перебувати в районі стихійного лиха, катастроф, в місцях аварій, масових безпорядків, на мітингах і демонстраціях, на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію, та безперешкодно виконувати свої професійні обов’язки.

Тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою.

На строк дії карантину або обмежувальних (протиепідемічних) заходів, зупиняється перебіг строків, визначених статтями 31 (плата за видачу, продовження, переоформлення ліцензій і за видачу дубліката ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги), 43 (початок мовлення), 72 (санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення) Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та до 31 грудня 2020 року телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс,  звільняються

Український культурний фонд наділяється повноваженнями надавати гранти інституційної підтримки юридичним особам незалежно від форми власності у сферах культури та мистецтв для забезпечення їх стабільної діяльності та розвитку в умовах дії запроваджених відповідно до законодавства обмежень господарської діяльності, зумовлених надзвичайною ситуацією чи надзвичайним станом.

Тимчасово, до 31.12.2020 року, державна підтримка кінематографії може здійснюватися у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту: для національних ігрових фільмів, анімаційних фільмів, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телевізійних серіалів та фільмів-дебютів, в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

Суб’єкт кінематографії, який отримав державну підтримку кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту та виконав усі свої зобов’язання, визначені договором про надання державної підтримки, має право отримати державну підтримку на виробництво (створення) цього фільму (серіалу) в одній із форм, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 7 Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Порядок та умови надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Вносяться зміни до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» в частині тарифів, що пропонуються для застосування у договорах з користувачами. Передбачається, що цей закон тимчасово, до 31 грудня 2020 року, не поширюється на заклади культури, провайдерів програмної послуги та суб’єктів господарювання, які провадять основну економічну діяльність у сфері креативних індустрій за видами економічної діяльності, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

2. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіно- виробництва № 3060 від 12.02.2020р.

Ініціатор: Железняк Я.І.

Проектом пропонується доповнити п.186.3 ст.186 Податкового кодексу України, передбачивши звільнення від оподаткування ПДВ надання послуг з виробництва та компонування відео-фільмів, кіно-фільмів, телевізійних програм, рекламних фільмів та фото-рекламних матеріалів на замовлення нерезидентів.

3. Затвердження рішення Комітету за результатами виїзного засідання Комітету щодо функціонування Київської студії хронікальнодокументальних фільмів «Укркінохроніка» та ДП «Національна кінематика України».