Advocacy

Моніторинг ІТК за 1 червня 2020 року

02-06-2020

У цьому випуску:

Нові законопроекти 

З’явилися тексти законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування вітчизняних виробників національного культурного продукту, а також про медіа в Україні

Верховна Рада України 

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про електронні комунікації та Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації

 

Нові законопроекти 

 

З’явилися тексти наступних законопроектів:

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування вітчизняних виробників національного культурного продукту № 3559 від 28.05.2020

Ініціатори: Володіна Д.А., Леонов О.О., Дмитрук А.Г.

Проектом пропонується доповнити статтю 14 Податкового кодексу України визначеннями понять «культурні цінності», «вітчизняний виробник національного культурного продукту», «творчий гонорар», визначити, що поняття «національний культурний продукт», «культурні блага» застосовуються згідно з Законом України «Про культуру».

Передбачається, що не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість виплата вітчизняному виробникові національного культурного продукту творчого гонорару у грошовій формі.

Також передбачається, що вітчизняні виробники національного культурного продукту, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів, можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп.

2. Проект Закону про медіа в Україні № 2693-2 від 29.05.2020

Ініціатори: Княжицький М.Л., Алєксєєв С.О., Бондар М.Л., В'ятрович В.М., Геращенко І.В., Іонова М.М., Саврасов М.В., Фріз І.В., Чийгоз А.З.

Проектом пропонується закріпити у єдиному законодавчому акті відносини, пов’язані з поширенням масової інформації, правові засади діяльності суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю).

Закріплюються порядок ліцензування та реєстрації засобів масової інформації, визначаться вимоги до прозорості власності ЗМІ та фінансування, відповідні процедури перевірок, досліджень та контролю, встановлюються загальні стандарти щодо поширення інформації, зловживань свободою слова і протидією агресії.

Проектом також передбачені вимоги щодо  захисту неповнолітніх, надання права на відповідь та право на спростування недостовірних відомостей,  обмеження аудіовізуальних комерційних повідомлень, адаптація передач для осіб з вадами слуху і зору,  мовні квоти,  квоти для європейських аудіовізуальних творів та національного продукту, квоти для продукту незалежних виробників,  офіційні повідомлення, правила мовлення в дні трауру (скорботи, жалоби).

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

02 –  05 червня 2020 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного третьої сесії)

 

Четвер, 04 червня

1.  Проект Закону про електронні комунікації № 3014 від 05.02.2020р. – перше читання

Ініціатори: Федієнко О.П., Крячко М.В., Соха Р.В., Штепа С.С., Хоменко О.В.,  Ватрас В.А., Костюх А.В., Васильєв І.С., Маріковський О.В., Жмеренецький О.С., Брагар Є.В., Чернєв Є.В., Фролов П.В., Ларін С.М.

Проектом закріплюються основні засади діяльності національного регулятора та постачальників електронних комунікаційних послуг. Зокрема, передбачається повідомний принцип реєстрації суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій. Закріплюється механізм контролю у сфері електронних комунікацій та засади попереднього регулювання, а також перелік регуляторних зобов’язань, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних послуг з істотною ринковою перевагою на ринку певних електронних комунікаційних послуг, та повноваження національного регулятора щодо їх накладання.

 

П’ятниця, 05 червня

1. Проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації № 3363 від 17.04.2020р.