Advocacy

Моніторинг ІТК за 13 липня 2020 року

13-07-2020

У цьому випуску:

Зміни у законодавстві

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

 

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, а також законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіно- виробництва

 

Зміни у законодавстві 

 

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №692-IX.

Законом передбачається низка змін до діючого законодавства щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку із поширенням коронавірусної хвороби.

Зміни стосуються проведення конкурсів Національною радою, перебігу строків, визначених статтями 31 (плата за видачу, продовження, переоформлення ліцензій і за видачу дубліката ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги), 43 (початок мовлення), 72 (санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення) Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Також передбачається державна підтримка у сфері кінематографії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

14 –  17 липня 2020 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного третьої сесії)

 

Вівторок, 14 липня

1. Проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор №2285-д від 18.12.2019р. – друге читання

Ініціатор: Дубінський О.А.

Проектом пропонується легалізація широкого спектру азартних ігор.

Передбачається можливість рекламування азартних ігор з окремими обмеженнями. Зокрема, замовником виготовлення, розміщення, розповсюдження реклами азартних ігор може бути виключно суб’єкт господарювання, який має ліцензію на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор. Суб’єкт господарювання, не має права виступати рекламодавцем бренду організатора азартних ігор, що належить іншому субєкту господарювання.

Реклама азартних ігор має містити достовірну інформацію, не бути хибною, неправдивою або удаваною, а також має містити відомості про ліцензію, номер, дату її видачі та найменування органу, який видав ліцензію на провадження певного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор рекламодавцю. Така реклама повинна супроводжуватися текстами попередження такого змісту: «Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри». Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження – білим.

Забороняється спрямовувати рекламу на вразливі групи населення (неповнолітні особи, малозабезпечені особи, особи, хворі на психічні захворювання)». Реклама азартних ігор не повинна формувати думку, що виграти в азартну гру легко, а також, що участь в азартних іграх може бути джерелом доходів чи альтернативою роботі.

Забороняється спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних та інших заходів, призначених переважно для осіб віком до 21 року (крім трансляції спортивних заходів), з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор.

Реклама азартних ігор, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, забороняється:

- на радіо та телебаченні, у тому числі за допомогою кабельного, супутникового, IP-телебачення, онлайн-телебачення, мобільного телебачення, цифрового ефірного телебачення та інших засобів передавання сигналу, у період з 6 до 23 години;

- у наукових, науково-популярних, навчальних, громадсько-політичних, довідкових, літературно-художніх виданнях, виданнях для дітей та юнацтва та інших виданнях (крім спеціалізованих видань, присвячених азартним іграм);

- в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань, присвячених азартним іграм);

- на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів та метрополітену;

- засобами зовнішньої реклами;

- на товарах (у тому числі одязі), призначених переважно для осіб віком до 21 року;

- в місцях проведення розважальних, театрально-концертних, спортивних та інших заходів для осіб віком до 21 року.

У рекламі азартних ігор забороняється використовувати осіб віком до 21 року, у тому числі як фотомоделей.

2. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіно- виробництва № 3060 від 12.02.2020р. – перше читання

Ініціатор: Железняк Я.І., Ткаченко О.В., Сушко П.М., Михайлюк Г.О., Гетманцев Д.О. Рахманін С.І., Осадчук А.П., Васильченко Г.І., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Лозинський Р.М., Юрчишин Я.Р., Піпа Н.Р., Бєлькова О.В., Медяник В.А., Корнієнко О.С., Клочко А.А., Підласа Р.А., Аллахвердієва І.В., Кінзбурська В.О., Кулініч О.І., Сюмар В.П., Демченко С.О., Потураєв М.Р., Устенко О.О., Кондратюк О.К., Ковальов О.І., Абрамович І.О., Абдуллін О.Р., Чернєв Є.В., Герасимов А.В., Білозір Л.М., Василевська-Смаглюк О.М., Жупанин А.В., Володіна Д.А., Іонушас С.К.

Проектом пропонується доповнити п.186.3 ст.186 Податкового кодексу України, передбачивши звільнення від ПДВ надання послуг з виробництва та компонування відео-фільмів, кіно-фільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних фільмів, фото-рекламних матеріалів та комп’ютерної графіки на замовлення нерезидентів.

Також пропонується доповнити ст.141 Податкового кодексу України положенням, яке виключає субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», з переліку оподатковуваних в Україні доходів нерезидентів.