Advocacy

Моніторинг ІТК за 14 липня 2020 року

14-07-2020

 

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

 

Результати пленарного засідання 

 

Сьогодні, 14 липня, на пленарному засіданні Верховної Ради України був прийнятий у другому читанні та в цілому проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор №2285-д від 18.12.2019р. 

Ініціатор: Дубінський О.А.

Проектом закріплюється комплексне регулювання ринку азартних ігор в Україні, у тому числі, в частині обмежень щодо реклами азартних ігор.

Зокрема, замовником виготовлення, розміщення, розповсюдження реклами азартних ігор може бути виключно суб’єкт господарювання, який має ліцензію на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор. Суб’єкт господарювання, не має права виступати рекламодавцем бренду організатора азартних ігор, що належить іншому субєкту господарювання.

Реклама азартних ігор має містити достовірну інформацію, не бути хибною, неправдивою або удаваною, а також має містити відомості про ліцензію, номер, дату її видачі та найменування органу, який видав ліцензію на провадження певного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор рекламодавцю. Така реклама повинна супроводжуватися текстами попередження такого змісту: «Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри». Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження – білим.

Забороняється спрямовувати рекламу на вразливі групи населення (неповнолітні особи, малозабезпечені особи, особи, хворі на психічні захворювання)». Реклама азартних ігор не повинна формувати думку, що виграти в азартну гру легко, а також, що участь в азартних іграх може бути джерелом доходів чи альтернативою роботі.

Забороняється спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних та інших заходів, призначених переважно для осіб віком до 21 року (крім трансляції спортивних заходів), з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор.