Advocacy

Моніторинг ІТК за 16 вересня 2020 року

16-09-2020

У цьому випуску:

Верховна Рада України

До кінця місяця планується розглянути два законопроекти про медіа

Президент України

Набрав чинності Указ Президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України».

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

29 вересня –  2 жовтня 2020 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до переліку підготовлених питань)

 

Відповідно до попереднього Розкладу пленарних засідань Верховної Ради України, на пленарному тижні з 29 вересня – 02 жовтня 2020 року планується розглянути на повторному першому читанні два законопроекти:

1. Проект Закону про медіа в Україні № 2693-2 від 29.05.2020

Ініціатори: Княжицький М.Л., Алєксєєв С.О., Бондар М.Л., В'ятрович В.М., Геращенко І.В., Іонова М.М., Саврасов М.В., Фріз І.В., Чийгоз А.З.

Проектом пропонується закріпити у єдиному законодавчому акті відносини, пов’язані з поширенням масової інформації, правові засади діяльності суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю).

Закріплюються порядок ліцензування та реєстрації засобів масової інформації, визначаться вимоги до прозорості власності ЗМІ та фінансування, відповідні процедури перевірок, досліджень та контролю, встановлюються загальні стандарти щодо поширення інформації, зловживань свободою слова і протидією агресії.

Проектом також передбачені вимоги щодо  захисту неповнолітніх, надання права на відповідь та право на спростування недостовірних відомостей,  обмеження аудіовізуальних комерційних повідомлень, адаптація передач для осіб з вадами слуху і зору,  мовні квоти,  квоти для європейських аудіовізуальних творів та національного продукту, квоти для продукту незалежних виробників,  офіційні повідомлення, правила мовлення в дні трауру (скорботи, жалоби).

2. Проект Закону про медіа №2693-д від 02.07.2020р.

Ініціатори: Потураєв М.Р.,

Кравчук Є.М., Кабанов О.Є., Рябуха Т.В., Богуцька Є.П., Боблях А.Р., Нальотов Д.О.

Проектом пропонується закріпити у єдиному законодавчому акті відносини, пов’язані з поширенням масової інформації, правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю). Визначаються загальні вимоги до суб’єктів у сфері медіа, в тому числі вимоги щодо прозорості структури власності та контролю, а також вимоги до кожного окремого виду суб’єктів у сфері медіа.

 

Президент України 

 

Сьогодні, 16 вересня 2020 року, набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України».

Документ вводить у дію рішення РНБО від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України».

Стратегія національної безпеки України є основою для розроблення галузевих стратегій безпеки. Зокрема, Кабінет Міністрів України, державні органи за відповідними сферами національної безпеки зобов’язані подати у шестимісячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони України проект Стратегії інформаційної безпеки.

З повним текстом Стратегії можна ознайомитись за посиланням