Advocacy

Моніторинг ІТК за 6 жовтня 2020 року

06-10-2020

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я нації

З’явився текст проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні

 

Нові законопроекти 

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я нації № 4114-1 від 05.10.2020р.

Ініціатор: Торохтій Б.Г.

Проектом пропонується, серед іншого, заборонити будь-яку рекламу та стимулювання продажу електронних сигарет та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі вироби.

Також з’явився текст проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні № 4188 від 05.10.2020р.

Ініціатор: Дунда О.А.

Проектом пропонується заборонити використання телерадіоорганізацій для трансляції висловів, що містять заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і ведення Російською Федерацією гібридної війни проти України.

Відповідальність за порушення передбачає застосування штрафу у розмірі 25 відсотків розміру ліцензійного збору. При цьому, пропонується внести зміни до ч.8 ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачивши замість формулювання «Національна рада може прийняти рішення про стягнення штрафу…» - «Національна рада приймає рішення про стягнення штрафу…».

Також пропонується внести зміни до абз.1 ч.13 ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачивши, що Національна рада звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення якщо порушення не були усунені протягом місяця після застосування санкції у вигляді стягнення штрафу, а також у разі повторного стягнення штрафу за порушення такого самого положення Закону.