Прес-центр

Вимірювання у Великобританії. BARB

03-11-2020

Індустріальний Телевізійний Комітет розпочинає серію публікацій щодо світових тенденцій в сфері телевимірювань.

В рамках публікацій буде представлена робота зарубіжних телевізійних комітетів, розглянуто функціонування ТВ панелей, а також досягнень та новацій в телевимірюваннях.

 

BARB

BARB (Broadcasters’ Audience Research Board) – організація, що здійснює дослідження телевізійної аудиторії та визначає телевізійні рейтинги у Великобританії.

Компанія BARB була заснована ключовими гравцями медійного ринку Великобританії в 1981 р. з метою уніфікувати діяльність організації JISTAR (Об'єднаний галузевий комітет з дослідження телевізійної аудиторії) та BBC, що здійснювали дослідження самостійно.

Наразі BARB – є некомерційним об’єднанням найбільших учасників медійного ринку країни, до складу якого входять: BBC, Channel 4, Channel 5, IPA (Institute of Practitioners in Advertising), ITV, Sky та UKTV.

На замовлення BARB компанії RSMB, Ipsos MORI та Kantar Media збирають дані перегляду, які репрезентують глядацьку поведінку 28 мільйонів телевізійних та інтернет домогосподарств Великобританії.

£ 7,5 млрд щороку інвестується в галузі виробництва та розповсюдження програмного та рекламного контенту, які в своїй роботі керуються даними BARB.

Фактично та юридично BARB надає валюту вимірювання телеаудиторії на ринку Великобританії.

 

СИСТЕМИ ІНДУСТРІАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ ТА ТВ ВИМІРЮВАННЯ

Офіційно представлена інформація BARB щодо телеперегляду входить до централізованої системи індустріальної валюти (UK’s Joint Industry Currencies).

Індустріальна валюта – це система найбільш повних та надійних даних, що презентуються ринку. Система індустріальної валюти на медіа ринку була створена індустрією з метою забезпечення надійності та об’єктивності підходу до визначення кількості залученої аудиторії та відповідних комерційних показників для кожного з рекламних засобів.

Методика розбудови валюти та її фактичне функціонування, поставка ринку – відкриті для учасників ринку та контролюється на кожному етапі. Кожна валюта є неперевершеною за співвідношенням ціна-якість.

Окрім створення стандартизованих показників, які використовуються для оцінки та комерціалізації реклами в медіа, валюта стає ключовим фактором для визначення ефективності маркетингових інструментів та крос-медійних кампаній в залежності від типу медіа, в яких вони використовуються.

В централізовану системи індустріальної валюти Великобританії входять: ABC, BARB, JICPOPS, JICREG, JICWEBS, PAMCO, RAJAR та ROUTE.

 

ТВ ПАНЕЛЬ BARB

Панель BARB - це сукупність ретельно відібраних домогосподарств, що за своїми соціально-демографічними, географічними та технічними характеристиками репрезентують дивлення всього населення країни.

Панель BARB базується на загальнонаціональній вибірці з 5,300 домогосподарств (з них 200 виключно інтернет-домогосподарства), в які входять понад 12 тис.індивідів.

На замовлення BARB щотижня компанія Ipsos Mori проводить опитування понад 1000 домогосподарств для контролю за вихідними даними Установчого Дослідження. Мета Установчого дослідження – визначення типів домогосподарств, необхідних в панелі, а також отримання інформації для зважування даних перегляду, що дозволяє забезпечити репрезентативність даних перегляду по всій країні .

Також в межах Установчого Дослідження визначаються концептуальні зміни у використанні SVOD-сервісів, зокрема Netflix та Amazon Prime Video.

BARB неодноразово наголошував, що саме належне функціонування та якісний контроль за BARB панеллю забезпечують надійне репрезентативне дослідження. Ця інформація є критично важливою для належного відображення теледивлення.

Погоджуючись з перевагами отримання даних безпосередньо з устаткування (пристроїв), BARB констатують, що вони обмежені в наданні повної інформації щодо кількості суб’єктів дивлення та їх індивідуальних профілей.

 

З метою забезпечення всебічного та надійного вимірювання перегляду BARB запровадив проект «Dovetail Fusion», розроблену на Kantar Media, що забезпечує фіксацію дивлення на декількох екранах.

Фіксація дивлення в даному разі відбувається з двох основних джерел даних:

1. Панель із 5,300 домогосподарств надає репрезентативні дані перегляду, включаючи охоплення програм та рекламних кампаній, демографічний профайл глядачів та вимірювання в розрізі пристрою (екрану)

2. Дані усіх пристроїв (ПК, планшетів, смартфонів), з яких на території Великобританії переглядаються сервіси BVOD. Дані надаються у форматі census: який контент переглядався та як довго

Dovetail Fusion поєднує два джерела даних, щоб забезпечити загальне охоплення теледивлення на кількох екранах – телевізорах, ПК, планшетах та смартфонах.

 

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

РОЗВИТОК ТЕХНОЛОГІЙ ТЕЛЕВИМІРЮВАНЬ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ 

1 серпня 1981

BARB підготував перший комерційний звіт про перегляд телепрограм, до якого увійшли дані про теледивлення каналів BBC1, BBC2 та ITV.

Облік дивлення здійснювався за допомогою сетметрів (set meter) та заповнення паперових щоденників (paper diaries) перегляду програм.

У дослідженні взяли участь 3,000 домогосподарств.

Березень 1983

BARB анонсує впровадження Розширеної систему вимірювань - Enhanced Measurement System (EMS), що інтегрує механічну систему фіксації дивлення – за допомогою кнопок (push button system).

Грудень 1984

BARB запускає Розширену систему вимірювань - Enhanced Measurement System (EMS). Замість сетметрів та паперових щоденників використовується обладнання «піплметр», з’являється можливість вимірювати дивлення на 4 телевізорах в рамках 1 домогосподарства.

Вперше фіксується живе дивлення через VCR (систему аналогового відеозапису).

Лютий 1989

Sky Television запускає 4-канальну супутникову послугу, що надається через супутника Astra.

BARB оголошує тендер на формування панелі та вимірювання дивлення на супутнику Astra. Вибірка складає 200 домогосподарств

Грудень 1989

Переможцем тендеру BARB для побудови панелі дивлення Astra стає компанія RSMB, у січні 1990 для формування цієї панелі також була долучена компанія AGB.

Червень 1990

BARB розпочинає вимірювання супутникового сигналу Astra

Серпень 1991

Розпочато вимірювання відкладеного перегляду на відеомагнітофонах. Дані відкладеного перегляду додаються до живого перегляду для постачання на ринок консолідованих даних. Фіксується гостьове дивлення.

У дослідження бере участь 4,300 домогосподарств.

 

BARB відокремлює звітну інформацію щодо кабельного типу прийому.

Листопад 1999

BARB починає вимірювання цифрового супутника, до аналізу дивлення включають інтерактивність.

Лютий 2000

BARB розпочинає вимірювання цифрової платформи ONDigital

Травень 2000

BARB приєднує до досліджень нові компанії - Ipsos-RSL, RSMB та AGB SpA

Серпень 2000

BARB вводить Lifestage Classifications, нові дані відтепер презентують «життєві етапи» індивідів (ступінь родинного споріднення індивідів у домогосподарстві).

Листопад 2000

BARB розпочинає вимірювання в цифровій кабельній мережі.

Січень 2001

Розмір телевізійної панелі збільшено до 5,100 домогосподарств

Січень 2004

BARB представляє пристрій для вимірювання телевізорів із плоским екраном.

Червень 2004

Тестування перших спонсорських проявів, повне впровадження здійснюється восени 2004 р.

Червень 2005

BARB розпочинає тестове вимірювання дивлення поза домом (out-of-home) та фіксує дивлення в Інтернеті.

Серпень 2005

BARB представляє дані VOSDAL (перегляд в день живої трансляції), та включає їх у дані відкладеного перегляду, що постачаються на наступний день (overnights).

Грудень 2008

BARB розпочинає звітувати дані перегляду VOD-платформ (відео за запитом), що розповсюджуються через цифровий кабель, для контенту який переглядається протягом 7 днів після вихідної трансляції.

Червень 2010

BARB оголошує про створення тестової панелі, що скрадатиметься із 75 домогосподарств для оцінки можливості вимірювання ПК/ноутбуків за допомогою панелі BARB.

Липень 2011

BARB оголошує про перший етап випуску лічильника веб-ТБ (web-TV meter). На початку заплановано залучити до дослідження 100 домогосподарств панелі BARB, щоб розпочати фіксування дивлення за допомогою одного пристрою, але з різними типами прийому – телевізор та веб-телебачення.

Липень 2012

До веб-вимірювання BARB долучається ще 500 домогосподарств, з метою аналізу дивлення на ПК та ноутбуки. Тестова кількість домогосподарств на трьох екранах (ТВ, ПК та ноутбуки) сягає 600 домогосподарств. 

Червень 2013

BARB здійснює першу фіксацію живого дивлення VOD.

Вересень 2014

BARB офіційно розпочинає використовувати методику вимірювання для фіксацію теледивлення на планшетах, iPad і Android

Вересень 2015

BARB публікує звіт TV Player Report – перша публікація результатів теледивлення на 4 екранах – ПК, ноутбук, планшет та смартфон. Дослідження здійснено на основі даних устаткування (пристроїв), а не телевізійної панелі (домогосподарств та індивідів).

Лютий 2017

BARB укладає контракт з Kantar Media на використання системи Dovetail Fusion.

Вересень 2018

Публікується звіт про аудиторію на кількох екранах, вперше презентовано дані перегляду програм для телевізорів, планшетів, ПК та смартфонів.

  

*Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь.