Прес-центр

ДАНІЯ. Новітні розробки у гібридних методах вимірювання аудиторії на різних екранах та платформах

19-03-2021

ДАНІЯ


Данія – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

МОС (Media Owned Contract )

Розмір ТВ панелі

2 600 індивідів

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Так:

Цифрова панель вимірює перегляд на усіх підключених пристроях.  Вимірювання на базі cookies охоплює усі цифрові пристрої.

 

Вимірювані пристрої: телевізор, ноутбук, планшет, смартфон

Чи використовуються ці данні як валюта ринку?

Так

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Використовується гібридний метод:

 

Нове гібридне вимірювання надає об’єднані ТВ та онлайн рейтинги на щоденній основі з 01 січня 2017 року

Джерело даних

Дані Census та піплметр

Як проводиться де-дуплікація?

Використовуючи референтну панель

Чи вимірюється реклама та/або програмний контент?

Вимірюються і програмний контент і реклама

Чи вимірюються усі виходи мовника на платформах мовника?

Як щодо виходів мовника на інших платформах?

Вимірюються усі виходи мовника на своїх платформах, а також виходи мовника на дистриб’юторських платформах .

Виходи мовника на інших платформах, таких як YouTube або Facebook не вимірюються.

Чи вимірюється контент, що не належить мовникам?

Ні. Інші учасники запрошувались до вимірювання, але через зобов’язання тегування – відмовились.

Дані, що використовуються для продажу реклами?

Для продажу реклами використовуються злиті дані про онлайн та ТВ рейтинги

Ці дані використовуються для планування? оцінки? продажу?

Усі варіанти

 

Щоденне злиття стримінгових та ТАМ-рейтингів

Данія – одна з тих країн, де ринок має доступ до щоденних крос-медіа рейтингів, об’єднаних показників стримінгового та ТВ перегляду. Ця система функціонує з січня 2017 року та проводиться компанією Kantar на замовлення МОС (Media Owned Contract), що складається з Turner, NENT, Discovery, DR, Disney/ Fox, Viacom, and TV 2.

Методологія базується на стандартній ТВ панелі (1 200 ДГ/ 2 600 індивідів), що вимірює звичайні телевізори та Smart TV. Дані ТВ панелі доповнюються даними двох онлайн панелей: окремої цифрової панелі з 1 100 індивідів, яка вимірює перегляд стримінгового відео на ПК, планшетах та смартфонах, та сookie-панель на файлах із 25 000 людей, що покриває всі цифрові пристрої. Остання надає додаткову інформацію по профілю глядача стримінгового контенту.

Стримінгові дані збираються за рахунок тегування контенту учасниками МОС (8) на їх власних плеєрах та на плеєрах дистриб’юторами платного телебачення.

Це дозволяє компанії Kantar Media отримати дані Census – повні дані трафіку усього тегованого контенту. Дані з цифрової панелі зливаються з даними ТВ панелі через ф’южн, а панель сookie та дані Census використовуються для калібрації.

Ф’южн проводиться на рівні респондентів, це надає можливість рахувати охоплення по цільовим групам, заданим користувачами.

 

Звітність та інсайти

Протягом трьох перших років з моменту старту нового вимірювання, перегляд (кількість хвилин на день, всі індивіди 3+) зростає за рахунок стримінгу від 3% у 2017 році до 6% у 2019-му. Слід зазначити, що цьому сприяли кілька факторів: по-перше, дивлення онлайн контенту в Данії останніми роками збільшується, в той час, як лінійний ТВ перегляд зменшується. По-друге, кількість коректно тегованого контенту постійно зростає, що дозволяє зареєструвати його як валідний онлайн перегляд та віднести до перевіреної рейтингової валюти на ринку.

Стримінгові дані, які використовуються у ф’южн стримінгових та ТВ-рейтингах, базуються на коректно тегованому контенті, який було переглянуто протягом 7 днів після трансляції на лінійному каналі. Таким чином, отримані рейтинги не відображають стримінг не мовників (Netflix, HBO Nordic, YouTube), оскільки тегування потребує активної участі у вимірюванні. Допрем’єрний перегляд (pre-broadcast) та перегляд більше, ніж через 7 днів трансляції, також не включені в дані. Для відслідковування перегляду, який не потрапляє в дані та методології звітування, Kantar двічі на рік публікує звіт з даними щодо об’єму незвітованого перегляду на платформах, що не належать мовникам та на платформах платного телебачення. Згідно звіту за другий квартал 2019 року, відбувся перехід від традиційного телебачення до стримінгу для людей 12-39 років – більше 50% їхнього щоденного часу на дивлення припадає на стримінг.

Від початку телевізійних вимірювань в Данії в 1992 році, метою є прозорість щодо даних, які включено в систему вимірювань. Оскільки питання збору даних та вимірювань аудиторії сьогодні стоїть як ніколи гостро, позитивом є те, що ринок прийняв систему ф’южн телевізійних та стримінгових рейтингів як справедливе та реалістичне відображення глядацької поведінки в Данії.

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь