Прес-центр

ІНДІЯ. Технології телевізійного вимірювання

26-03-2021

Індія – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

JIC (BARC India)

Розмір ТВ панелі              

180 000 індивідів

(44 000домогосподарств)

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Ні

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Гібридний метод дослідження знаходиться на стадії обговорення з різними нелінійними дистриб’юторами, триває пошук придатних джерел даних.

 

 ---

«BARC India має привілей надавати валюту телевізійних вимірювань в Індії,

проводить вимірювання та звітує про ТВ-дивлення в Індії

з великою ретельністю та статистичною точністю.

База домогосподарств та індивідів постійно зростає.

BARC India є найбільшою компанією телевізійних вимірювань у світі».

--- Sunil Lulla, CEO, BARC India

---

 

BARC India Footprint 

Broadcast Audience Research Council (BARC) India – це Індустріальний комітет, заснований зацікавленими сторонами – мовниками, рекламодавцями, а також медіа-агенціями. Це забезпечує ефективність медіа витрат та прийняття відповідних рішень у дуже динамічному та зростаючому телевізійному секторі. Крім валюти для телевізійної індустрії, BARC India також надає ряд інформаційних продуктів, розроблених для мовників, рекламодавців та агенцій.

Деякі ключові особливості BARC India:

-        найбільша ТВ панель у світі;

-        моніторинг 300 млн хвилин відеоконтенту через 600 каналів;

-        вимірювання контенту, який дивляться на телевізорі 836 млн індійців кожного дня та кожну хвилину;

-        обробка 10 PB даних;

-        єдина валюта для контенту і реклами на ринку об’ємом 5,7 млрд USD;

-        вплив на 5,2 млн робочих місць в індустрії M&E (media& entertainment) та суміжних галузей;

-        вимірювання 93% від усього відеоконтенту, що споживається в Індії;

-        вимірювання для 45% індійської M&E телеіндустрії із подальшим баченням стати єдиним джерелом вимірювання для усієї M&E.

 

Механізм збору даних

За розміром панелі зі 180 000 індивідів (44 000 ДГ), BARC India є найбільшою у світі компанією, яка займається телевізійним вимірюванням. Міністерством інформації та мовлення Індії визначено, що мінімальний розмір панелі становить 20 000 ДГ, і кожного року має зростати ще на 10 000 ДГ, доки не досягне позначки у 50 000, що очікувалося у 2020 році.

Вимірювальні пристрої BAR-O (TV set meters), розміщені в панелі BARC – компактні та використовують новітні технології. Вони мають OLED-дисплей третього покоління, легкий у користуванні, зі вбудованою SIM-карткою для автоматичного завантаження даних перегляду через мережі найбільших GSM операторів, що забезпечує широке покриття. Оскільки вони виготовляються в Індії, їх ціна складає 1/6 від ціни імпортних метрів, що дозволяє BARC збільшити розмір панелі для вимірювань телевізійних переглядів.

Індійська система збирає дані про весь телевізійний контент, зокрема ефірний, супутниковий (DTH), аналоговий та цифровий кабельний, IPTV тощо.

BARC планує розширити можливості, додавши до вимірювань цифрову рекламу, лінійну трансляцію каналів на цифрових пристроях через стримінг по інтернету. Існує поетапний план запуску вимірювання на всіх екранах.

 

Звітність даних

В 2015 році BARC India першою почала вимірювання в сільській місцевості, що дає вклад близько 50% в загальний рівень дивлення в Індії. Це розширення мало значний вплив на маркетинг та медіапланування, оскільки до 2015 року вимірювались та звітувались тільки міста.

У 2019 році BARC зробив розділення платних та безкоштовних платформ доступним для стейкхолдерів. Дослідження платних платформ відбувається у домогосподарствах, які платять за доступ до каналів телебачення. У платний пакет входять платні DTH-платформи (наприклад, Tata Sky та Airtel) та платні цифрові кабельні канали (наприклад, Den та Hathaway). До Безкоштовних платформ належать домогосподарства, які не платять за доступ до телеканалів, платформа включає безкоштовні супутники та ефірний тип прийому. Розділення таких типів прийому недоступні на рівні оператора.

Крім вимірювань лінійного телебачення, BARC також звітує відкладений перегляд, включаючи VOSDAL дані (відкладений перегляд в день трансляції) та дані одночасної трансляції (Simulcast). Перегляд каналів вимірюється за допомогою технології Watermarking.

 

Технологія вимірювання ООН-дивлення BARC Вимірювання перегляду поза домом

У 2018 році BARC India запустила дослідження дивлення поза домом (OOH, out of home). Це почалося з відстеження глядацької аудиторії (15+) у понад 900 закладах трьох міст – Мумбаї, Делі та Бангалорі, де використовувалися більше ніж 1500 приладів TV set meters за технологією audio watermarking. Ця послуга була дуже корисною, оскільки виявила значну частку телеглядачів, які раніше не брали участь у дослідженнях. Дані переглядів показали, що серед усього ООН-дивлення, 70% дивляться спорт, 10% – фільми та 8% – музику.

У 2019 році BARC India вперше додала телевізійні та ООН перегляди у валюту. Це відкрило великі можливості для всієї телеіндустрії Індії, особливо для великих спортивних подій, таких як Кубок світу з крикету, Прем’єр-ліга Індії тощо.

 

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь