Прес-центр

ФІНЛЯНДІЯ. Гібридні методи дослідження

02-04-2021

 

Фінляндія – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

МОС

Розмір ТВ панелі

1 000 ДГ (2 100 індивідів)

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Так (крім реклами):

Total відео вимірювання контенту та каналів (за винятком реклами) проводиться за допомогою роутер метрів в ТВ панелі, та даних Census від головних мовників.

Вимірюються усі пристрої.

Чи використовуються ці данні як валюта ринку?

Ні

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Використовується гібридний метод:

Гібридні вимірювання (Total відео) стартували восени 2018 року. Наразі розглядається можливість вимірювання реклами.

Джерело даних

ТВ панель (Finnpanel, Nielsen meters), роутер метри Kantar + дані Census по онлайн дивленню (Adobe та ін.)

Як проводиться де-дуплікація?

Не проводиться

Чи вимірюється реклама та/або програмний контент?

Вимірюється AVOD контент мовника на усіх платформах, SVOD вимірюється не повністю. Інші платформи на інших пристроях, крім телевізорів, не вимірюються.

Чи вимірюються усі виходи мовника на платформі мовника?

Як щодо виходів мовника на інших платформах?

Конкретний контент не вимірюється. Finnpanel вимірює та повідомляє об’єм використання платформ Netflix, HBO, Nordic тa YouTube в домашніх інтернет мережах ТВ панелі.

Чи вимірюється контент, що не належить мовникам?

Після реалізації запланованих  впроваджень буде вимірюватись загальна тривалість домашнього перегляду Pure Play контенту (Netflix, YouTube, Prime Video, Disney+), тобто, не за каналом або програмою.

Дані, що використовуються для продажу реклами?

ТВ панель – це валюта для телевізійних компаній. AVOD продається окремо (переважно базується на даних adserver).

Ці дані використовуються для планування? оцінки? продажу?

Дані Total відео використовуються для планування та оптимізації компаній телевізійних каналів та AVOD сервісів, а також для звітування про загальну аудиторію програм у різних цільових групах

 

Вимірювання даних single source та Census

У Фінляндії Total відео мовників вимірюється завдяки single source панелі, що складається з 1000 ДГ/2100 індивідів. Телевізори та Smart TV вимірюються за допомогою технологій Nielsen, а ПК, планшети та смартфони вимірюються через Kantar Media роутер метри. Методологія та калібрування подібні до тих, що використовуються в Норвегії і функціонують з кінця 2018 року.

Три основних фінських мовника – Nelonen, MTV тa YLE – також надають дані про онлайн перегляд Finnpanel / Kantar Media для калібрування та розрахунків рейтингів Total відео. Мовники перейшли з Comscore на інші вимірювання онлайн трафіку (тегів): YLE та MTV використовують Adobe Video, Nelonen використовує власний метод. Ці вимірювання перевіряються експертом щоквартально для забезпечення якості та однорідності даних Census задля уникнення недобору або перебору показників звітності.

Ці дані використовуються для калібрування даних, які надходять з single source панелі. Вимірювання Total відео надає рейтинги та охоплення програм по базових демографічних групах, а також, тривалість перегляду та охоплення сервісів VOD, та сумарні показники TV+VOD для кожного мовника. У 2019 році онлайн дивлення становило 7% від усього дивлення, тобто 32% для цільової аудиторії 15-24 років.

 

Вдосконалення методології та перспективи

Протягом 1,5 років існування поточного вимірювання Finnpanel впровадив декілька вдосконалень в 2019 році. AVOD та SVOD контент тепер звітується окремо (той самий контент може бути доступний на безкоштовних каналах, AVOD та SVOD). Налаштовано процес калібрації Census даних щоб зменшити їх дублювання з ТВ переглядом.

У 2020 році очікується приєднання сервісу Dplay від Discovery Finland до вимірювання Total відео. Можливість вимірювання та звітування Total відео кампаній знаходиться на стадії обговорення, заплановано продовження аудиту даних Census, оскільки їх якість та стабільність мають вирішальне значення.

 

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь