Прес-центр

ФРАНЦІЯ. Чотирьохекранні вимірювання

23-04-2021

 

Франція – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

Médiamétrie (компанія, яка займається вимірюванням ТВ, радіо та інтернет)

Розмір ТВ панелі

5 000 домогосподарств (Mediamat Panel)

4 500 індивідів (Portable Meter Panel)

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Так:

Нове офіційне дослідження телеаудиторії розпочалося у 2020 році. Воно об’єднує дані з Mediamat Panel (вимірювання ТВ перегляду вдома для аудиторії 4+, включаючи гостей віком 4-14 років) та нової панелі портативних піплметрів (вимірює радіо та дивлення out-of-home на усіх пристроях для аудиторії 15+) за допомогою технології Watermarking. Панелісти мають пейджери, які дозволяють розділяти домашній перегляд та перегляд поза домом.

Вимірюється домашній перегляд на телевізорі, перегляд поза домом ТВ, ПК, смартфон або планшет

Чи використовуються ці данні як валюта ринку?

Ці дані використовуються для продажу. Також є плани інтегрувати дані ТВ споживання в інтернет на  пристроях вдома, що буде відображено в офіційних ТВ рейтингах у 2021 році

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Використовується гібридний метод:

Стримінгові дані з інтернет екранів доступні за допомогою тегування eStat, що використовується усіма основними каналами. Нині ведуться переговори з ТВ мовниками Франції щодо його поширення.

Джерело даних

Mediamat Panel та дані eStat

Як проводиться де-дуплікація?

Де-дуплікація проводиться за допомогою панелі single source при вимірюванні телевізора та інтернету

Чи вимірюється реклама та/або програмний контент?

Вимірюється реклама та програмний контент

Чи вимірюються усі виходи мовника на платформі мовника?

Як щодо виходів мовника на інших платформах?

Вимірюються виходи тільки тих мовників, які підключили тегування. Усі основні французькі платформи мовників вимірюються або знаходяться у процесі підключення до вимірювання. Виходи мовників на інші платформи (Dailymotion, MyCanal, B.TV) вимірюються за допомогою тегу eStat, так само як YouTube – за іншою методологією

Чи вимірюється контент, що не належить мовникам?

Це можливо за допомогою тегу eStat при вимірюванні інтернет-відео. Вимірюються провайдери контенту, включаючи Prisma Media, Groupe Figaro/CCM Benchmark та Bouygues.

Дані, що використовуються для продажу реклами?

Дані Médiamat

Ці дані використовуються для планування? оцінки? продажу?

Так

Офіційні ТВ рейтинги у Франції

Вимірювання телевізійної аудиторії у Франції здійснюються компанією Médiamétrie. Вона займає досить унікальну позицію, виступаючи і як компанія-вимірювач, і як індустріальний комітет для  ТВ, радіо та інтернет контенту. Вона також надає свою наукову та технологічну експертизу на замовлення компанії Kantar, яка є оператором вимірювань преси у Франції. Для свого функціонування Médiamétrie побудувала стаціонарні та портативні метри, має ліцензію на свої технології у декількох країнах, зокрема в Індії, Марокко та Норвегії.

Традиційно вимірювання телевізійної аудиторії у Франції охоплює усі домашні телевізори, включаючи відкладений перегляд (через цифрові пристрої DVD-R та PVR), перегляд ТВ відтворення (сервісу, запровадженого каналами для безкоштовного дивлення відео по запиту), та нещодавно дивлення поза домом було додано до офіційних ТВ рейтингів.

Від початку 2016 року Médiamétrie щоденно надає рейтинги Total TV по чотирьох екранах на рівні програм без демографічних даних. Демографічні дані доступні помісячно на рівні ТВ каналів. Для цього використовується  чотирьохекранна single source панель із 3 500 ДГ, співвласником якої є компанія Google.

 

Mediamat 2020: від ТВ рейтингів до чотирьохекранного вимірювання в офіційних ТВ рейтингах

30 березня 2020 року Médiamétrie запустило нову офіційну панель, яка об’єднує дані панелі Médiamat (5 000 ДГ, 4+), що вимірює аудиторію традиційного домашнього ТВ, та нову панель з портативними піплметрами (4 500 індивідів 15+), яка вимірює радіо та дивлення ТВ поза домом, за допомогою технології Watermarking.

Панелісти мають пейджери, що виявляють маячки вдома та дозволяють розділити домашнє дивлення від дивлення поза домом. Дані споживання ТВ з цієї панелі будуть об’єднані з даними ТВ панелі для надання ринку офіційних ТВ рейтингів, які включають:

-        споживання телевізійного контенту вдома для вікової категорії 4+ (включаючи гостей від 4-14 років);

-        дивлення поза домом на телевізорах, телефонах та планшетах для вікової категорії 15+.

Нове офіційне ТВ вимірювання охоплює усі канали, включає контент та рекламу. Médiamétrie планує інтеграцію ТВ споживання на інтернет пристроях вдома, в офіційні рейтинги у 2021 році.

 

Вимірювання інтернет-відео як еталон для усіх відеопаблішерів

Досвід Médiamétrie в онлайн вимірюваннях дозволив вимірювати споживання інтернет та відео на всіх екранах та пристроях. 18 років тому, разом з компанією Nielsen, була запущена перша вимірювальна інтернет панель Médiamétrie/NetRatings, за допомогою якої пізніше до досліджень приєдналися смартфони (2010 р.) та планшети (2012 р.) на операційних системах iOS та Android. З 2013 року Médiamétrie розпочала роботу над об’єднанням цих панелей в єдине ціле. Результати перших трьохекранних інтернет вимірювань було опубліковано у січні 2015 року.

Médiamétrie також розробила вимірювання відео контенту на усіх інтернет екранах через single source Google/Médiamétrie Panel та даних Census (eStat’Streaming logs). З вересня 2019 року дані платформи YouTube публікуються поряд з іншими онлайн відеопаблішерами, так само, як і паблішери преси та ТВ.

 

Single-source Google/Médiamétrie Panel

Cтворена у березні 2013 року, ця панель з 3 500 ДГ була перевірена та вивчена, і підтримувалася CESP (Centre d’Étude des Supports de Publicité). Телевізійні вимірювання проводила компанія Médiamétrie, використовуючи таку саму технологію вимірювання та обробки даних, як і панель. Інтернет вимірювання відбувалося за допомогою даних маршрутизатора, які доповнювалися даними on-device метрів, що дозволило більш глибоко аналізувати інтернет-аудиторію.

 

Вимірювання тематичних каналів за допомогою даних ТАМ та set-top-box у гібридному методі дослідження

У 2014 році компанія Médiamétrie розробила новий гібридний метод дослідження задля вдосконалення деталей вимірювання для тематичних каналів з підтримкою Pay TV Operator Canal+. Це вимірювання відділене від поточної чотирьохекранної панелі і використовує інші методології та джерела даних. У цьому випадку термін «гібридний» означає поєднання даних з піплметра та даних RPD із set-top-box. Тому дані Census не є частиною цієї моделі.

У Франції менші та нішеві тематичні канали конкурують з онлайн відео платформами, і важко досягти детального аналізу, користуючись традиційним підходом ТАМ у вимірюванні. Саме тому головною метою було проведення вимірювання тематичних каналів з можливістю кращої деталізації та зменшення періодичності надання даних. Рішенням Médiamétrie була побудова система вимірювання на даних RPD із 10 000 декодерів Canalsat, з додаванням демографії за допомогою моделі індивідуалізації.

Дані з домогосподарств отримуються за допомогою опитувань CATI/CAWI. Дані RPD використовуються для збагачення даних перегляду з Médiamat TV.

Завдання для цієї форми гібридного вимірювання подвійні: по-перше, диференціювання випадків, коли декодер увімкнено (і повертає RPD), але телевізор вимкнено; по-друге – визначення хто та скільки членів домогосподарства дивляться телевізор у певний час. У першому випадку використовуються дані з панелі для ідентифікації та трансформації даних RPD, які не відповідають фактичному дивленню. У другому випадку –використовується процес індивідуалізації.

Порівняння результатів цього гібридного дослідження з даними Médiamat TV показує хороші результати. Деталізація вимірювання покращується за рахунок використання більшої вибірки в порівнянні з піплметричною панеллю, що забезпечує нижчу мінливість даних і зменшення кількості нульових рейтингів.

Не очікується, що такий підхід замінить панель, оскільки він ще не пристосований для надання валюти для великих каналів (або телевізорів, на яких використовуються не сумісні з RPD методи), але метою є розширення проекту, який в майбутньому охопить більший спектр тематичних телеканалів та телевізійних операторів у Франції, а також вимірювання адресного телебачення.

 

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь