Прес-центр

ІТАЛІЯ. Гібридне вимірювання

21-05-2021

 

 Італія – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

JIC (Auditel)

Розмір ТВ панелі

16 000 домогосподарств

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Так:

Перегляд відео через веб-сайти та застосунки для мобільних пристроїв вимірюються за допомогою панелей SDK та single source.

Вимірюються телевізори, підключені пристрої, ПК, телефони та планшети

Чи використовуються ці данні як валюта ринку?

Ні, тільки лінійні дані використовуються як валюта ринку

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Використовується гібридний метод:

Дані Census уже використовуються, а від початку 2020 року триває розробка та впровадження стримінг метрів.

Ведеться робота над локальним рішенням

Джерело даних

Панелі SDK та single source

Як проводиться де-дуплікація?

Проводиться робота над можливістю використання стримінгметрів

Чи вимірюється реклама та/або програмний контент?

Вимірюється реклама та програмний контент

Чи вимірюються усі виходи мовника на платформах мовника?

Як щодо виходів мовника на інших платформах?

Вимірюється 85% платформ усіх основних мовників. Йде робота над вимірюванням інших платформ

Чи вимірюється контент, що не належить мовникам?

Ні

Дані, що використовуються для продажу реклами?

Наразі тільки лінійне телебачення. Відстеження реклами (AdTracking) на цифрових пристроях (CUSV у доступі з кінця 2020 року) входить до ринкової валюти

Ці дані використовуються для планування? оцінки? продажу?

Лінійні дані використовуються для планування, оцінки та продажу. Цифрові – на стадії розробки


Auditel: Супер панель

Супер панель розпочала свою роботу у 2014 році та стала ринковою валютою у липні 2017 року. Цей проект було створено у відповідь на фрагментацію, що спостерігається на різних телевізійних ринках усього світу, та особливо в Італії, де серед 200 телевізійних каналів щодня вимірювалося тільки 32 канали, починаючи з 2006 року. В 2016 році показник склав 219 каналів

Ще однією проблемою була відсутність можливості вимірювати відеоконтент на інших пристроях, крім телевізорів. Щоб це вирішити, Auditel збільшила об’єм вимірювання з 32 млн традиційних телевізорів до 130 млн Total video пристроїв – ОТТ, смартфонів та планшетів, на яких люди можуть дивитися як стримінгові відео, так і телевізійний контент. Auditel зробила важливі кроки до гібридного методу дослідження у 2019 році, запустивши вимірювання Census на браузерах та мобільних пристроях.

Італійський підхід: Smart Single Source

Цей проект розпочався з вивчення міжнародної практики для створення унікального рішення, відомого тепер як італійський підхід: використання переваг single source з уникненням типових проблем низького рівня співпраці та прийняття.

Особливості цього підходу включають наступне:

- збільшення розміру панелі втричі – від 5 600 до 16 000 ДГ, якість та стабільність даних;

- максимізація ефективності за рахунок дотримання вимог панелістами для створення економічно стійкої моделі smart single source;

- налагодження оптимальної співпраці з ДГ, що забезпечує стійкість панелі.

Це є відповіддю на фрагментацію вимірювання телевізійного контенту та необхідність підключення вимірювання цифрового контенту.

Super Panel як валюта ринку

Auditel замінило традиційний піплметр на панель set meter (теле-метр) для створення Супер панелі. Використання цих обох способів вимірювання схожі, вони фіксують вмикання та вимикання телевізорів, здатні вимірювати телевізійний контент та його зміст.

Різниця полягає в тому, як саме відбувається вимірювання. З піплметром можна отримати інформацію про те, хто знаходиться перед телевізором за допомогою пульта та традиційного дисплея. В Set meter панелі піплметри не інсталюються, що забезпечує оптимальну колаборацію з домогосподарствами. Це означає, що вимірювання є точним для обох панелей. Обидві панелі однаково збалансовані та однаково репрезентують італійське населення.

Переваги Super Panel очевидні, оскільки панель надає більш детальні дані та зменшує кількість нульових рейтингів в день трансляції.

Гібридне вимірювання

Протягом 2019 року Auditel впровадило SDK для основних мовників у два етапи. В липні було запроваджено вимірювання census з браузерів, на початку грудня – з мобільних додатків, для забезпечення однакового рівня якості багатьох мовників. Інтеграція SDK та даних census у Smart TV очікувалася у 2020 році. Для максимальної ефективності контролю над процесом Auditel створило технічну команду, яка повністю займається цифровими даними.

Випуск даних було доповнено новим «Золотим правилом Digital Auditel», яке є основною для аналізу процедури підрахунку даних програмного забезпечення. «Золоте правило» виникло після досвіду використання Auditel Super Panel, щоб переконатися, що схожі між собою аналітичні системи з різним програмним забезпеченням надають однакові результати. Дані збираються щодня (крім суботи та неділі) для лінійного телебачення.

В середині 2019 року було успішно завершено пілотний проект стримінгових метрів Kantar на 500 ДГ. Цей пілотний проект надав усю необхідну інформацію про процес рекрутингу панелістів, створив базу для встановлення стримінгових метрів в усій панелі ще у січні 2020 року. Основними перевагами такої панелі є низький рівень інвазивності, що забезпечує стабільну вибірку та охоплення усього дивлення поза домом.

Від початку 2020 року Auditel працює над урегулюванням каталогу метаданих мовників (контент бібліотекою) та запуском «Унікального ідентифікатора реклами» (CUSV code) для впровадження унікальної системи кодування на ринок для полегшення аналітичного процесу.

Плани на 2020 включають попередню версію рішення «Census Data Profiling» для покращення процесу інсталяції стримінг метрів.

 

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь