Advocacy

Моніторинг ІТК за 16 липня 2021 року

16-07-2021

У цьому випуску:

Новий законопроект. Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо стимулювання поширення та демонстрування фільмів державною мовою в мережі Інтернет

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо стимулювання поширення та демонстрування фільмів державною мовою в мережі Інтернет № 5772 від 15.07.2021р.

Ініціатори: Кондратюк О.К., Разумков Д.О., Стефанчук Р.О., Констанкевич І.М., Железняк Я.І., Геращенко І.В., Іонова М.М., Потураєв М.Р., Абдуллін О.Р., Гузь І.В.

Проектом пропонується доповнити ч. 6 Ст. 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», закріпивши обов’язок надавачів послуг відео на замовлення з використанням мережі Інтернет щодо фільмів, які вироблені та/або вперше оприлюднені (розповсюджені) після 16 липня 2021 року, та доступ до яких можливий з території України, забезпечити наявність аудіодоріжок державною мовою у обсязі не менше ніж 75% від загальної кількості таких фільмів.

Передбачається, що цей Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.