Advocacy

Моніторинг ІТК за 04 жовтня 2021 року

04-10-2021

4 жовтня 2021

У цьому випуску:

Верховна Рада України. На цьому тижні планується розглянути проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, а також законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики. 6 жовтня відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

5 – 8 жовтня 2021 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного шостої сесії)

Вівторок, 5 жовтня

1. Проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку №6055 від 14.09.2021р. - для включення до порядку денного та прийняття рішення.

Ініціатори: Крячко М.В., Федієнко О.П., Соха Р.В., Подгорна В.В., Чернєв Є.В., Ларін С.М., Штепа С.С., Васильєв І.С.

Проектом визначається правовий статус, порядок формуваня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, її завдання, функції, повноваження та порядок їх здійснення.

Законопроект складається з трьох розділів, статтями яких встановлюються особливості організації діяльності  регуляторного органу, його функції та повноваження, порядок підготовки актів регуляторного органу, особливості здійснення контролю на ринках електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Середа, 6 жовтня

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну № 4358 від 10.11.2020р.друге читання

Ініціатори: Булах Л.В., Вагнєр В.О., Радуцький М.Б., Дмитрієва О.О., Дубнов А.В., Дубневич Я.В., Кузьміних С.В., Зуб В.О., Довгий О.С., Перебийніс М.В., Дубіль В.О., Заславський Ю.І., Стефанишина О.А., Довгий О.С.

Проектом, серед іншого, пропонується заборонити будь-яку рекламу та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються електронні сигарети, заправні контейнери та рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Забороняється спонсорство тютюну та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, в тому числі спонсорство телепередач, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, програм чи окремих осіб або спонсорство з використанням знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

6 жовтня відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому, серед іншого, планується розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації) № 5546 від 21.05.2021р.

Ініціатори: Федієнко О.П., Потураєв М.Р., Штепа С.С., Соха Р.В., Горбенко Р.О., Брагар Є.В., Швець С.Ф., Гришина Ю.М., Фролов П.В., Дунда О.А., Захарченко В.В., Вельможний С.А., Руденко О.С., Костюх А.В., Клочко А.А., Ватрас В.А., Здебський Ю.В., Циба Т.В., Стернійчук В.О., Бунін С.В., Бужанський М.А., Безгін В.Ю., Веніславський Ф.В., Северин С.С., Мисягін Ю.М., Зуєв М.С., Любота Д.В., Васильєв І.С., Бондар Г.В., Лис О.Г., Ткаченко М.М., Кицак Б.В., Василевська-Смаглюк О.М., Негулевський І.П., Корнієнко О.С., Лаба М.М., та інші.

Законопроектом пропонується тимчасово, до моменту скасування Верховною Радою України визнання певної держави державою-агресором (державою-окупантом) у селах, селищах, містах, районах та областях, де утворені військово-цивільні адміністрації, доповнити термін «універсальна програмна послуга»  статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» програмами телеканалів загальнонаціональної категорії, які відповідно до ліцензій здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.