Advocacy

Моніторинг ІТК за 01 листопада 2021 року

01-11-2021

У цьому випуску:

Новий законопроект. Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром).

Верховна Рада України. На цьому тижні планується розглянути проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік, законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну, а також проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики. 3 листопада відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Комітет з питань свободи слова. 3 листопада відбудеться засідання Комітету з питань свободи слова.

Новий законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром) № 6215 від 23.10.2021р.

Ініціатори: Федієнко О.П., Безугла М.В., Мазурашу Г.Г., Камельчук Ю.О., Нікітіна М.В., Костюх А.В.

Проектом, серед іншого, пропонується визначити операції, які звільняються від оподаткування користування радіочастотним спектром.

Визначається перелік платників рентної плати за користування радіочастотним спектром, до яких, зокрема, належать суб’єкти господарювання для організації надання електронних комунікаційних послуг на підставі:

- ліцензій на користування радіочастотним спектром, виданих регуляторним органом у ліцензованому діапазоні радіочастот;

- рішень, виданих регуляторним органом про погодження передачі чи надання в користування індивідуальних прав користування радіочастотним спектром;

- прав спільного користування радіочастотним спектром згідно з інформацією про спільне користування, розміщеною на електронній регуляторній платформі регуляторного органа;

- ліцензій/реєстрацій, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення для організації розповсюдження телерадіопрограм у радіомовній та супутниковій радіомовній службах радіозв’язку, або надання мереж теле- та радіомовлення у користування телерадіоорганізаціям.

До суб’єктів, які не є платниками рентної плати за користування радіочастотним спектром, відповідно до законопроекту, належать:

- суб’єкти господарювання та громадяни в частині експлуатації радіообладнання для отримання електронних комунікаційних послуг на умовах договору (абоненти), укладеного з постачальником електронних комунікаційних послуг – резидентом;

суб’єкти господарювання, які користуються радіочастотним спектром на підставі дозволів на тимчасове мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, для здійснення тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення строком до одного року.

Об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром, відповідно до законопроекту, є сукупний обсяг радіочастотного спектра (інтервалу радіочастот) на відповідній території, на якій платник рентної плати отримав права на користування радіочастотним спектром.

Базою оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром є ширина смуги радіочастот у відповідному діапазоні та вид радіозв’язку (служби радіозв’язку та радіовизначення).

Законопроектом також закріплюються розміри базових ставок рентної плати за користування радіочастотним спектром.

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

2 – 5 листопада 2021 року

(Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного шостої сесії)

Вівторок, 2 листопада

1. Проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік № 6000 від 15.09.2021р.перше читання.

Ініціатор: Шмигаль Д.А., Кабінет Міністрів України

Проектом пропонується установити у 2021 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня — 6500 гривень, з 1 жовтня — 6700 гривень;

Відповідно до Додатку №3 на 2022 рік заплановані наступні видатки:

- Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – 123 635,7 тис.грн.

- Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 1 954 794,9 тис.грн.

- Державне агентство України з питань кіно – 673 138,8 тис.грн., з них державна підтримка кінематографії – 650 000 тис.грн.

- Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів – 700 334,5 тис.грн.

Середа, 3 листопада

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну № 4358 від 10.11.2020р.друге читання

Ініціатори: Булах Л.В., Вагнєр В.О., Радуцький М.Б., Дмитрієва О.О., Дубнов А.В., Дубневич Я.В., Кузьміних С.В., Зуб В.О., Довгий О.С., Перебийніс М.В., Дубіль В.О., Заславський Ю.І., Стефанишина О.А., Довгий О.С.

Проектом, серед іншого, пропонується заборонити будь-яку рекламу та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються електронні сигарети, заправні контейнери та рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Забороняється спонсорство тютюну та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, в тому числі спонсорство телепередач, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, програм чи окремих осіб або спонсорство з використанням знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння а також електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

П’ятниця, 5 листопада

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні № 4188 від 05.10.2020р.перше читання

Ініціатор: Дунда О.А.

Проектом пропонується заборонити використання телерадіоорганізацій для трансляції висловів, що містять заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і ведення Російською Федерацією гібридної війни проти України.

Відповідальність за порушення передбачає застосування штрафу у розмірі 25 відсотків розміру ліцензійного збору. При цьому, пропонується внести зміни до ч.8 Ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачивши замість формулювання «Національна рада може прийняти рішення про стягнення штрафу…» - «Національна рада приймає рішення про стягнення штрафу…».

Також пропонується внести зміни до абз.1 ч.13 Ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачивши, що Національна рада звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення якщо порушення не були усунені протягом місяця після застосування санкції у вигляді стягнення штрафу, а також у разі повторного стягнення штрафу за порушення такого самого положення Закону.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

3 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому, серед іншого, планується розглянути проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах №4212 від 12.10.2020р. (підготовка до другого читання).

Ініціатори: Рєпіна Е.А., Кінзбурська В.О., Дубінський О.А., Гетманцев Д.О., Аллахвердієва І.В., Жмеренецький О.С., Ковальчук О.В.

Проектом пропонується внести зміни до статті 22 Закону України «Про рекламу», передбачивши розширення її дії на електронні сигарети і рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Таким чином, передбачається, що реклама та спонсорство електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються, на радіо та телебаченні забороняється.

Засідання Комітету з питань свободи слова

3 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова, на якому, серед іншого, планується розглянути проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вчинення повторного порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі журналіста до інформації № 6136 від 06.10.2021р.

Ініціатори: Швець С.Ф., Брагар Є.В., Шуфрич Н.І., Санченко О.В.

Проектом пропонується доповнити положення статті 171 Кримінального кодексу України, передбачивши кримінальну відповідальність за повторне вчинення порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі журналіста до інформації, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.