Advocacy

Моніторинг ІТК за 08 листопада 2021 року

08-11-2021

У цьому випуску:

Новий законопроект. З’явився текст законопроекту про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (щодо усунення технічних та логічних неузгодженостей).

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики. 9 листопада відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Новий законопроект

З’явився текст зареєстрованого раніше проекту Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (щодо усунення технічних та логічних неузгодженостей) №6265 від 03.11.2021р.

Ініціатор: Сушко П.М., Потураєв М.Р., Скрипка Т.В., Боблях А.Р., Кравчук Є.М., Абдуллін О.Р.

Проектом пропонується внести зміни до статті 11 Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» в частині порядку реалізації іноземному суб’єкту кінематографії права отримати субсидію для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму на території України.

Зокрема, пропонується розширити перелік документів, що подаються до заяви про надання висновку щодо проходження фільмом, виробництво якого планується чи відбувається, культурного тесту.

Також пропонується розширити перелік документів, які подаються до заяви з метою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму.

Передбачається, що виплата державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, за рахунок коштів державної підтримки кінематографії шляхом перерахування коштів на банківський рахунок українського суб’єкта кінематографії, за посередництвом якого іноземний суб’єкт кінематографії отримує таку державну субсидію протягом 10 банківських днів з дня прийняття відповідного рішення. Український суб’єкт кінематографії зобов’язаний перерахувати кошти цієї державної субсидії іноземному суб’єкту кінематографії.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

9 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому, серед іншого, планується розглянути проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах №4212 від 12.10.2020р. (підготовка до другого читання).

Ініціатори: Рєпіна Е.А., Кінзбурська В.О., Дубінський О.А., Гетманцев Д.О., Аллахвердієва І.В., Жмеренецький О.С., Ковальчук О.В.

Проектом пропонується внести зміни до статті 22 Закону України «Про рекламу», передбачивши розширення її дії на електронні сигарети і рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Таким чином, передбачається, що реклама та спонсорство електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються, на радіо та телебаченні забороняється.