Advocacy

Моніторинг ІТК за 21 січня 2022 року

21-01-2022

У цьому випуску:

Верховна Рада України. На наступному тижні планується розглянути низку важливих для індустрії законопроектів.

Комітет з питань свободи слова. 26 січня відбудеться засідання Комітету з питань свободи слова.

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

25 – 28 січня 2022 року (Складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного шостої сесії).

Вівторок, 25 січня

1. Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 15.12.2021 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління (реєстраційний номер 5572 від 27.05.2021) №5572-П від 16.12.2021р.

Ініціатор: Буймістер Л.А.

2. Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.12.2021 р. про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку №6055-П від 20.12.2021р.

Ініціатор: Железняк Я.І.

 Четвер, 27 січня

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації) № 5546 від 21.05.2021р.перше читання

Ініціатори: Федієнко О.П., Потураєв М.Р., Штепа С.С., Соха Р.В., Горбенко Р.О., Брагар Є.В., Швець С.Ф., Гришина Ю.М., Фролов П.В., Дунда О.А., Захарченко В.В., Вельможний С.А., Руденко О.С., Костюх А.В., Клочко А.А., Ватрас В.А., Здебський Ю.В., Циба Т.В., Стернійчук В.О., Бунін С.В., Бужанський М.А., Безгін В.Ю., Веніславський Ф.В., Северин С.С., Мисягін Ю.М., Зуєв М.С., Любота Д.В., Васильєв І.С., Бондар Г.В., Лис О.Г., Ткаченко М.М., Кицак Б.В., Василевська-Смаглюк О.М., Негулевський І.П., Корнієнко О.С., Лаба М.М., та інші.

Законопроектом пропонується тимчасово, до моменту скасування Верховною Радою України визнання певної держави державою-агресором (державою-окупантом) у селах, селищах, містах, районах та областях, де утворені військово-цивільні адміністрації, доповнити термін «універсальна програмна послуга»  статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» програмами телеканалів загальнонаціональної категорії, які відповідно до ліцензій здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.

2. Проект Закону про лікарські засоби №5547 від 21.05.2021р.друге читання

Ініціатори: Радуцький М.Б., Перебийніс М.В., Зуб В.О., Булах Л.В., Дубіль В.О., Дубневич Я.В., Заславський Ю.І., Довгий О.С., Дмитрієва О.О., Кравчук Є.М., Кузьміних С.В., Медяник В.А., Бондаренко О.В., Санченко О.В., Кицак Б.В., Ватрас В.А., Клочко А.А., Потураєв М.Р., Фролов П.В., Сова О.Г., Зінкевич Я.В., Брагар Є.В.

Проектом пропонується, серед іншого, внести зміни до Закону України «Про рекламу», закріпивши нові вимоги до реклами лікарських засобів.

Зокрема, законопроектом передбачається, що рекламування лікарських засобів забороняється у випадках:

- застосування та відпуск яких дозволяється лише за рецептом лікаря;

- внесених до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів;

- які містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори;

- вартість яких підлягає реімбурсації.

Забороняється реклама допінгових речовин та/або методів для їх використання у спорті.

Реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити:

- назву лікарського засобу, а також його загальноприйняту назву, якщо лікарський засіб містить лише один активний фармацевтичний інгредієнт, інформацію, необхідну для правильного застосування лікарського засобу;

- об'єктивну інформацію про лікарський засіб, медичний виріб, метод профілактики, діагностики, лікування, реабілітації без перебільшення їх властивостей і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою, а рекламований товар є лікарським засобом, медичним виробом, методом профілактики, діагностики, лікування, реабілітації;

- вимогу про необхідність консультації з лікарем перед застосуванням лікарського засобу чи медичного виробу;

- чітку та зрозумілу рекомендацію щодо обов'язкового ознайомлення з інструкцією із листка-вкладки або (за наявності) маркування вторинної упаковки лікарського засобу, що відповідає даним, викладеним у короткій характеристиці лікарського засобу.

Реклама лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації не може містити інформації, яка вводить в оману шляхом посилання на терапевтичні ефекти, не підтвердженні клінічними дослідженнями (випробуваннями), щодо захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, або матеріалів, що вводячи в оману, обіцяють одужання із застосуванням лікарського засобу.

Закріплюється перелік інформації, які забороняється вміщувати у рекламі лікарських засобів та інші обмеження щодо такої реклами.

Засідання Комітету з питань свободи слова

26 січня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова, на якому, серед іншого, планується розглянути проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення захисту журналістської діяльності № 6443 від 17.12.2021р.

Ініціатори: Циба Т.В., Костюх А.В., Брагар Є.В., Швець С.Ф., Крейденко В.В., Шуфрич Н.І., Касай К.І., Мазурашу Г.Г., Білозір Л.М., Аліксійчук О.В.

Проектом пропонується уточнити перелік дій, що є правопорушенням, та збільшити санкції у статті 171 Кримінального кодексу України, внести зміни до статті 3451 Кримінального кодексу України з встановивши покарання не тільки за погрозу насильством щодо журналіста, а також за вчинення насильства в іншій формі, ніж нанесення побоїв, легких і середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Також пропонується внести зміни до положення статті 3491 Кримінального кодексу України, передбачивши кримінальну відповідальність за протиправне позбавлення волі журналіста у зв’язку з виконанням ним своєї законної професійної діяльності, а також уточнення формулювань щодо захоплення в заручники близьких родичів чи членів сім’ї журналіста з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника.