Advocacy

Моніторинг ІТК за 28 січня 2022 року

28-01-2022

У цьому випуску:

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

2 лютого відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

2 лютого відбудеться чергове засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому планується розглянути наступні питання:

1. Про перегляд рішення Комітету від 01.12.2021 р. щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №6194 від 20.10.2021р. (відповідно до попереднього рішення Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні за основу).

Ініціатори: Сушко П.М., Потураєв М.Р., Скрипка Т.В., Михайлюк Г.О., Негулевський І.П., Вацак Г.А., Брагар Є.В., Кравчук Є.М., Культенко А.В., Нальотов Д.О., Мошенець О.В., Красов О.І., Циба Т.В., Клочко А.А., Федієнко О.П., Березін М.Ю., Колісник А.С., Санченко О.В., Констанкевич І.М., Мезенцева М.С., Боблях А.Р., Борзова І.Н., Абдуллін О.Р., та інші.

Проектом пропонується закріпити класифікацію фільмів за видами, форматами, категоріями та спрямуванням. Передбачається розширити форми державної підтримки. Зокрема, передбачається надання поворотної державної підтримки на виробництво (створення) ігрового, анімаційного (мультиплікаційного) фільму з комерційним потенціалом, з міжнародним комерційним потенціалом, спільного виробництва (копродукції) з комерційним або міжнародним комерційним потенціалом – це сприятиме створенню ще більшої кількості якісних фільмів. Практика виробництва аудівоізуальних творів останніх років показала, що ринок потребує більшої кількості якісних сценарних матеріалів, а практика надання подібного виду підтримки іншими державними інституціями показала її ефективність, тому законопроектом пропонується доповнення переліку форм державної підтримки новою формою – надання державної субсидії на розвиток кінопроекту (девелопмент).

Передбачається спрощення процедури отримання іноземним суб’єктом кінематографії державної підтримки у формі надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму; створення механізмів гарантування виплати такої державної підтримки.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та деяких інших законів України щодо створення умов для безбар’єрності та захисту прав осіб з інвалідністю № 5735 від 06.07.2021р.

Ініціатор: Рєпіна Е.А.

Проектом пропонується зобов’язати державні телерадіоорганізації здійснювати субтитрування та/або переклад на українську жестову мову офіційних повідомлень, передач, програм, матеріалів, іншої аудіовізуальної інформації, яка розміщується в ефірі такими телерадіоорганізаціями, а також передбачити відповідальність за порушення відповідних вимог.