Прес-центр

Представник ІТК прийняв участь у конференції «Медійний простір України: проблеми держаного регулювання»

19-05-2010

18 травня у приміщенні Інституту Журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась конференція «Медійний простір України: проблеми держаного регулювання», у якій прийняв участь представник Індустріального Телевізійного Комітету, юрист Ігор Коваль.

Конференція була присвячена етичним проблемам діяльності ЗМІ. Предметом заходу була дискусія щодо доцільності подальшого існування Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також обговорення Проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» у новій редакції, що був розроблений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

Представник ІТК презентував доповідь на тему «Юридичний аналіз Проекту Закону «Про захист суспільної моралі» у редакції Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі», присвячену аналізу недоліків чинного Закону «Про захист суспільної моралі», які слід було б виправити у новій редакції Закону.

У своїй доповіді юрист ІТК висловив зауваження щодо основних недоліків чинної редакції Закону – нечіткість формулювань положень щодо обмеження свободи вираження поглядів та розповсюдження продукції засобів масової інформації, а також надмірно розширений понятійний апарат – присутні і у розробленому Національною експертною комісією Проекті Закону «Про захист суспільної моралі», що є несумісним з основоположним принципом верховенства права. За таких недоліків , Закон не може відповідати критеріям доступності та передбачуваності, що призводить до неможливості однозначного та об’єктивного розуміння його положень та норм поведінки, яких відповідно слід дотримуватись, щоб не порушувати його приписи.

У доповіді також був виявлений сумнів щодо раціональності та пропорційності встановлених Проектом Закону нових обмежень щодо трансляції та демонстрації аудіовізуальних творів, що за міркуваннями розробників Проекту становлять загрозу суспільній моралі, дублювання Національною експертною комісією повноважень інших державних контролюючих органів, на що в умовах посткризового періоду з Державного бюджету витрачається досить велика кількість коштів.

За результатами заходу Індустріальний Телевізійний Комітет та ряд професійних об’єднань ухвалили текст звернення медіа організацій щодо ліквідації органу цензури в Україні, яким закликали парламент скасувати Закон України «Про захист суспільної моралі» і розпустити Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі.