Прес-центр

Засідання Національної ради 28 липня 2010 року

28-07-2010

Сьогодні, «28» липня 2010 року, відбулося чергове засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на якому

були присутні:

 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Мудрак Лариса Михайлівна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна.

було вирішено наступне:

 1. Продовжити строк дії ліцензії на мовлення ПАТ «ТК «ТЕТ», м. Київ (НР № 1094-м від 24.09.2003), проте перерахунок ліцензійного збору за продовження строку дії ліцензії, за словами членів Національної ради, відбудеться згодом.
 2. Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Телеодин», м. Київ (НР № 1098-м від 11.06.2009).
 3. Оголосити формування нового складу Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Причини винесення такого питання на засідання наступні:
  1. Згідно з Постановою КМУ, щодо порядку формування Громадських рад – вказано що строк повноважень членів громадської ради - один рік;
  2. Системна відсутність кворуму теперішнього складу Громадської ради, тому Національна рада дійшла висновку, що не всі члени Громадської ради розуміють важливість активності у діяльності такого консультативно-дорадчого органу;
  3. Внести відповідні зміни у Положення про Громадську раду при Національній раді та включити пункт, щодо оновлення складу Громадської ради щороку.

   Кандидатури на заміщення членів Громадської ради приймаються протягом 1,5 місяці (конкретної дати названо не було, відповідно «08» вересня – приблизна дата завершення прийому документів). Приймає документи Кравченко Тамара.

   Нагадаємо, що склад Громадської ради затверджується на відкритому засіданні Національної ради шляхом рейтингового голосування. Загальна кількість Громадської ради встановлюється рішенням Національної ради. Кількість індивідуальних членів Громадської ради становить не більше 15 осіб. Організація-кандидат у члени Громадської ради надсилає у визначені терміни до Національної ради відповідну письмову заяву кандидата, до якої додається інформація про:
   1. склад засновників;
   2. органи управління;
   3. основні напрями та досвід діяльності у сфері інформаційних відносин.

    У пріоритетному порядку включаються до складу Громадської ради керівники або представники заявлених громадських організацій. Індивідуальні члени Громадської ради обираються шляхом рейтингового голосування членів Національної ради.

    Конкретний перелік документів, за словам Голови Національної ради, буде опублікований на сайті Національної ради
 4. Погодити проект Пріоритетів головування України у Комітеті міністрів Ради Європи (КМ РЄ) та надати пропозиції до Програми головування України у КМ РЄ. Пріоритетними Національна рада визначила: кіберзлочинність, нові медіа та впровадження цифрового мовлення.
 5. Доповнити Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» наступні програми:  
  • «ССTV Русский» – Росія, мова російська.
  • «СТРАНА» – Росія, мова російська.
   Контроль за виконанням цього рішення покласти на Департамент контрольно-аналітичної роботи Національної ради.

було оголошено наступне:

 1. Національна рада зобов’язала Юридичне управління Національної ради направити запит до Міністерства юстиції, щодо питання можливості використання двох, та більше логотипів на одній частоті у процесі ретрансляції та надати членам Національної ради висновки протягом двох тижнів. Крім цього, провести, найближчим часом, Круглий стіл, на цю тему, за участі індустрії (у випадку коли конкретна дата стане відомою – ІТК проінформує про деталі такого заходу).
 2. Завтра, «29» липня 2010 року, заплановане позачергове засідання Національної ради (а не «04» серпня, як Члени Національної ради, повідомляли раніше) у зв’язку з настанням періоду відпусток.