Прес-центр

Засідання Національної ради 29 липня 2010 року

29-07-2010

Сьогодні, «29» липня 2010 року, відбулося позачергове засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на якому

були присутні:

 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Мудрак Лариса Михайлівна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна.

було вирішено наступне:

 1. Не погодити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» направлений Національній раді Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі. Члени Національної ради не погодили, оскільки даним проектом, зокрема частиною 2 статті 18 передбачено, що моніторинг з питань суспільної моралі здійснює НЕК, що суперечить Закону України «Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення».
 2. Відхилити звернення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі щодо розгляду Інструкції про порядок проведення експертизи Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Проте Національна рада не погодила проект Інструкції, оскільки стаття 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення» не передбачає розгляд Національною радою проектів нормативних актів інших міністерств та відомств.
 3. Не погодити проект Закону України «Про особливості здійснення закупівель за державні кошти телекомунікаційних послуг, в тому числі з ретрансляції радіо та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів)», оскільки за висновками Юридичного та Контрольно-аналітичного управлінь Національної ради проект суперечить чинному законодавству (Конституції України та Закону України «Про телебачення і радіомовлення»).
 4. Не погодити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо впровадження поширення радіопрограм Національної радіокомпанії України у діапазоні 87,5-108 МГц» оскільки вона зобов’язує Національну раду внести зміни та виконати умови Постанови, що відповідно Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення» є неможливим. Кабінет Міністрів України може рекомендувати Національній раді.
 5. Не прийняти рішення про видачу ліцензії провайдера програмної послуги (ресурс багатоканальної мережі з використанням технології ІРTV) ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», м. Київ (м. Донецьк, м. Дніпропетровськ, м. Київ, м. Львів, м. Одеса, м. Сімферополь, АР Крим, м. Харків), у зв’язку з невідповідністю поданих документів вимогам чинного законодавства. За видачу такої ліцензії проголосували Головатенко О.А. та Манжосов В.А.. Проти – Опілат І.В., Фартушний М.В., Баранов Є.В., Мудрак Л.М., мотивуючи це порушенням зазначення території поширення (за словами членів Національної ради територія повинна зазначатися межами адміністративно-територіальних одиниць, а не вулиць).
 6. Переоформити ліцензії на мовлення ЗАТ «Міжнародний Медіа Центр-СТБ», м. Київ (НР № 0184-м від 05.12.1997, НР № 0237-м від 27.07.2007, НР № 0461-м від 23.01.2006), у зв’язку зі зміною керівних органів управління (заступники Голови Правління) та оператора телекомунікації.
 7. Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (НР №№ 0768-м від 15.12.2008; НР № 0774-м від 15.12.2008; НР № 0776-м від 15.12.2008; НР № 0777-м від 15.12.2008). Зобов’язати телерадіоорганізацію протягом місяця привести ліцензію у відповідність до фактичної діяльності телерадіоорганізації. Зокрема змінити відсоток власного продукту (100%) та збільшити відсоток фільмопоказу. Протягом двох тижнів після приведення у відповідність надати Національній раді звіт про виконання викладених вимог.
 8. Переоформили ліцензію на мовлення ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (НР № 0768-м від 15.12.2008, НР № 0774-м від 15.12.2008, НР № 0776-м від 15.12.2008 НР № 0777-м від 15.12.2008) у зв’язку зі зміною логотипу та у зв’язку зі зміню відрізків мовлення.
 9. Замовити в УДЦР розробки висновків, щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж. Направити подання щодо радіомовлення, аналогового мовлення та заміни каналу 64 на вільний канал дицеметрових хвиль.
 10. Затвердити звіт Національної ради про розгляд звернень громадян, щодо діяльності телерадіоорганізацій України, відповідно до якого Національна рада отримала 52 звернення, щодо діяльності загальнонаціональних каналів, 33 – порушення Закону України «Про інформацію», 19 – діяльності провайдерів програмної послуги, 10 – порушення Закону України «Про рекламу», 7 – порушення норм суспільної моралі, 3 – порушення Закону України «Про мову». Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону «Про Національну раду України про телебачення та радіомовлення» – взяти до відома звернення громадян, врахувати зауваження висловленні у зверненнях та оприлюднити інформацію на сайті Національної ради.
 11. Змінити структуру Національної ради. Зокрема з листопада 2010 року у Національній раді не буде Департаментe контрольно-аналітичної роботи та Ліцензійно-реєстраційного департаменту. Крім цього, члени Національної ради планують реорганізувати Секретаріат Національної ради.
 12. Прийняти за основу Інструкцію про порядок проведення перевірок. Опублікувати Інструкцію, та Аналіз її регуляторного впливу, на сайті Національної ради та оголосити початок громадського обговорення, яке буде тривати 1 місяць.
 13. Доповнити Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» наступні програми:
  1. «МОЯ ПЛАНЕТА» – Росія, пізнавальний.
  2. «SONY ENTERTAINMENT TELEVISION» – Велика Британія, розважальний.
   Контроль за виконанням цього рішення покласти на Департамент контрольно-аналітичної роботи Національної ради.