Прес-центр

Засідання Національної ради 3 вересня 2010 року

03-09-2010

Сьогодні, «03» вересня 2010 року, відбулося чергове засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на якому

були присутні:

 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Мудрак Лариса Михайлівна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Єлманова Оксана Миколаївна;
 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна.

було вирішено наступне:

 1. Погодити План заходів, щодо впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні (за дорученням КМУ).
  За словами Голови Національної ради, «21» липня 2010 року План заходів, щодо впровадження, цифрового телерадіомовлення в Україні (надалі - План) обговорювався у Державній Адміністрації Зв’язку. Пропозиції Національної ради у процесі цього обговорення були прийняті до уваги. У семи пунктах з дев’яти Національна ради виступає відповідальним, за виконання, органом.
  У процесі засідання члени Національної ради надали слово пану Івану Омелянюку, який звернув увагу присутніх на те що погоджений План найближчим часом не дасть бажаних результатів. Протягом 2010 року, відповідно до Плану, не заплановано ніяких дій, що б сприяли впровадженню цифрового мовлення.
  За результатами промови Івана Омелянюка Члени Національної ради вирішили доповнити Рішення Національної ради про погодження Плану наступними зауваженнями/пропозиціями:
  - Звернутися до УДЦР з проханням прорахувати частоти на мультиплекси до кінця 2010 року;
  - Розпочати мовлення на мультиплексі МХ2 та мультиплексі МХ3 до кінця 2010 року. 
 2. Погодити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2009р. № 1185 «Про утворення Міжвідомчої ради з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення»».
  Проектом Постанови пропонується змінити посаду представника Національної ради у Міжвідомчій раді з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення. Так, представляти інтереси Національної ради у Міжвідомчій раді буде не Перший заступник, а Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
 3. Направити розроблений Національною радою Проект Методики розрахунку розміру ліцензійного збору за видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії на мовлення на погодження Державному комітету телебачення і радіомовлення України.
  Нагадаємо, що ініційований Національною радою Проект повинен зафіксувати розрахунок ліцензійного збору за видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії на всі види мовлення. Проте, на даний момент, Національна рада не публікує тексту направленого Проекту.
 4. Переоформити ліцензію на мовлення ПП «НТА», м. Львів (НР № 0619-м від 18.06.2008) у зв’язку зі зміною власника та складу Редакційної ради.
 5. Видати ліцензію на мовлення Національній телекомпанії України.
  Супутникове мовлення під логотипом «Перший Ukraine» на супутнику Sirius 4. Територія України та інших країн у межах упевненого прийому сигналу. Частка програм власного виробництва становитиме 8 год. 24 хв. на добу, національного продукту - 21 год. 36 хв. на добу. Формат каналу - інформаційно-розважальний. Мова каналу - не менше 75% української мови.